دیابتی‌ها پائیز را با سیب سپری کنند

مهر ۱۴۰۰
ممتاز نیوز:‌ آغاز فصل پاییز به معنای وارد شدن به فصل انواع سیب هاست که از دیرباز به عنوان مظهر سلامتی شناخته شده است.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از فارس، سیب منبع خوبی از انواع ویتامین هاست که افزودن آن به رژیم غذایی نه تنها به سالم ماندن بدن کمک می کند، بلکه طول عمر را افزایش می دهد.

همچنین نوعی فیبر در سیب وجود دارد که برای سلامتی بسیار مفید است. این در حالی است که تازه ترین تحقیقات به نقش سیب در کاهش کلسترول خون اشاره می کند.

به گفته پزشکان در صورتی که به مدت دو ماه روزانه ۳ عدد سیب مصرف شود، سطح کلسترول بد خون ۲۰ درصد پایین می آید. علاوه بر این سیب شانس ابتلا به سرطان را در اشخاص کاهش می دهد.

در مورد اثر ضد سرطانی سیب بیشتر به سرطان ریه و پروستات اشاره می گردد. باید گفت که سیب دشمن فشار خون بالا ، دیابت و بیماری های قلبی است و به همین سبب مصرف آن سبب می گردد که عمر اشخاص طولانی تر شود.

مصرف روزانه سیب به سبب کند کردن روند جذب قند در بدن سبب کنترل قند خون در مبتلایان به دیابت در طول روز می گردد که این امر نقش مهمی در کاهش بروز عوارض این بیماری طی روز در مبتلایان می گردد.

سیب از جمله میوه ها و منابع غنی فیبر است که به سبب داشتن پکتین و داشتن شاخص قندی کمتری نسبت به سایر میوه ها به عنوان یک میان وعده مناسب برای مبتلایان به دیابت به شمار می رود.

البته این خاصیت سیب تا کنون بار ها مورد توجه قرار گرفته و به آن اشاره شده است، اما شاید کمتر کسی بداند که سیب از ریزش مو هم جلوگیری می کند.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ