دیابتی ها و افراد کم خون کلم بروکلی بخورند

حدود ۳۰۰ میکروگرم ویتامین K در کلم بروکلی وجود دارد که می تواند نقش مناسبی در پیشگیری از خونریزی ها داشته باشد. همچنین ویتامین C آن نیز در بین سبزیجات حاوی مقادیر خوبی یعنی ۸۵ میلی گرم است.

یک کارشناس تغذیه گفت: آهن موجود در کلم بروکلی نسبت به سایر سبزیجات قابل توجه بوده به طوری که در ۱۰۰ گرم کلم بروکلی حدود یک و نیم میلی گرم آهن وجود دارد که می تواند نقش خوبی در تامین افراد کم خون داشته باشد.

به گزارش وب دا، یوسف نقیایی ضمن بیان این مطلب گفت: کلم بروکلی در گروه سبزیجات قرار گرفته و مانند سایر سبزیجات به مصرف آن تاکید بسیار فراوان می شود. این نوع سبزی با توجه به ترکیبات ارزشمند آن فواید بی شماری برای سلامت انسان دارد.

وی افزود: هر ۱۰۰ گرم از این نوع کلم حاوی ۴۳ کیلو کالری انرژی بوده که حاوی فیبر خوراکی نسبتا خوب و بالایی در حد ۴ گرم می باشد و به همین دلیل نقش بسیار مناسب و خوبی جهت پیشگیری از بروز سرطان های دستگاه گوارش، کاهش جذب قند در افراد دیابتی، کاهش کلسترول و چربی های اضافه خون در بیماران قلبی و عروقی دارد.

این کارشناس تغذیه ادامه داد: آهن موجود در کلم بروکلی نسبت به سایر سبزیجات قابل توجه بوده به طوری که در ۱۰۰ گرم کلم بروکلی حدود یک و نیم میلی گرم آهن وجود دارد که می تواند نقش خوبی در تامین افراد کم خون داشته باشد.

نقیایی خاطرنشان کرد: کلم بروکلی پتاسیم نسبتا بالایی به میزان ۳۸۹ میلی گرم دارد و از آنجایی که پتاسیم برای بیماران قلبی و عروقی مناسب می باشد، مصرف این نوع کلم برای این بیماران مفید است.

این کارشناس تغذیه اضافه کرد: همچنین ویتامین های بسیار ارزشمندی در کلم بروکلی یافت می شود که عبارتند از ویتامین A و پیش سازهای آن که نسبت به سایر سبزیجات مقادیر بالاتری در کلم بروکلی دیده می شود که نقش بسیار مهمی در از بین بردن عفونت، کمک به بینایی و تقویت سیستم ایمنی بدن دارد.

وی افزود: حدود ۳۰۰ میکروگرم ویتامین K در کلم بروکلی وجود دارد که می تواند نقش مناسبی در پیشگیری از خونریزی ها داشته باشد. همچنین ویتامین C آن نیز در بین سبزیجات حاوی مقادیر خوبی یعنی ۸۵ میلی گرم است.

وی ادامه داد: همچنین ۶۰ میلی گرم اسید فولیک در کلم بروکلی وجود دارد. وجود ویتامین های نام برده مانند ویتامین C و پیش سازهای ویتامین A بهترین آنتی اکسیدانهای طبیعی بوده که می تواند نقش موثری در پیشگیری از بروز انواع سرطانها داشته باشد.

نقیایی تصریح کرد: همچنین ماده ای به نام سولفورافان در کلم بروکلی به وفور یافت می شود که از تکثیر و پیشرفت سلولهای سرطانی جلوگیری می کند و به دلیل وجود این ماده، ترکیبات این سبزی را یکی از مواد غذایی بسیار موثر به عنوان ضد سرطان می شناسند

عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ