دیدار احمدی نژاد با خانواده اولین خلبان شهید دفاع مقدس

۱فروردین ۱۳،

رییس جمهور با حضور در منزل سرلشکر خلبان شهید محمد صالحی، اولین خلبان شهید دفاع مقدس، در فضایی گرم و صمیمی با خانوداه این شهید گرانقدر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد عصر امروز (یکشنبه)، به طور سرزده در منزل سرلشکر خلبان شهید محمد صالحی، حضور یافت و با همسر و فرزند این شهید والامقام دیدار کرد.

رییس جمهور در این دیدار صمیمانه با بیان اینکه عزت و سرافرازی امروز ملت ایران، مدیون ایثارگری شهدا و فداکاری آنان است، گفت: شهید صالحی در روزهای اول دفاع مقدس با کار بزرگی که انجام داد در حقیقت به یک ملت خدمت کرد و یاد و خاطره او همواره در ذهن و جان ما و ملت ایران باقی خواهد ماند.

در این دیدار همسر و دختر سرلشکر خلبان شهید صالحی نیز خاطراتی از خصایص اخلاقی و رشادت‌های این شهید والامقام بیان کردند.

خلبان شهید محمد صالحی که از تیزپروازان پایگاه سوم شکاری شهید نوژه همدان بود، در سی‌و یکم شهریور ماه سال ۵۹ به همراه همرزم خود سرلشکر خلبان شهید خالد حیدری در عملیاتی پیروزمندانه و غرور آفرین، پایگاه هوایی کوت عراق را بمباران کرده و در اولین روز جنگ تحمیلی، دشمن بعثی را در بهت و حیرت فرو برد و در همان عملیات مورد هدف موشک زمین به هوای پایگاه کوت قرار گرفته و به عنوان اولین خلبان شهید دفاع مقدس به مقام رفیع شهادت نائل شد.

پیکر سرلشکر خلبان شهید محمد صالحی آبان ماه سال قبل، پس از ۳۲ سال به میهن اسلامی بازگشت.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *