دیدار اعضای کمیته وحدت فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با عسگراولادی

۱۵اردیبهشت،

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس از دیدار امروز کمیته وحدت این فراکسیون خبر داد و گفت: آقای عسگراولادی در این جلسه بسیار امیدوار بودند که بتوان به کاندیدای واحدی در بین اصولگرایان دست پیدا کرد.

به گزارش حوزه پارلمانممتازنیوز، کاظم جلالی از دیدار عصر امروز (یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه) کمیته وحدت جریان اصولگرایی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با حبیب الله عسگر اولادی خبر داد و گفت: در این جلسه ابتدا دربارهٔ شرایط فعلی کشور، فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌رو و همچنین فضای سیاسی کشور صحبت شد و با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب سال جاری را سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری کرده‌اند و همگی باید در این جهت حرکت کنیم و تشتت در جریان اصولگرایی باید برطرف شود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسه مطرح شد که در گروه ۳، گروه ۲+۳ و در بین کاندیداهای منفرد احتمالی اصولگرایان در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شاهد تشتت هستیم و این موضوع عنوان شد که آیا جریان اصولگرایی می‌تواند به یک کاندیدای واحد در انتخابات برسد یا خیر؟

وی ادامه داد: در نشست امروز این موضوع تبیین شد که نرسیدن به یک کاندیدای واحد در جریان اصولگرایی احتمال ناکامی در انتخابات را افزایش می‌دهد.

جلالی یادآور شد: پس از این موضوعات آقای عسگراولادی نکات مهمی را بیان کرده و شرایطی را از وضعیت سیاسی کشور تبیین نمود و دربارهٔ بحث حماسه سیاسی و اینکه باید مشارکت در انتخابات را به سمت حداکثری ببریم و اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند که همه سلیقه‌ها باید در انتخابات حضور داشته باشند، تاکید کردند.

وی توضیح داد: آقای عسگراولادی در ادامه صحبت‌های خود گفتند که در بحث اصولگرایی سازوکاری را تعقیب می‌کنیم که در این سازوکار ۲+۳ به توافق رسیدند که به کاندیدای واحدی برسند و از گروه ۱+۲ هم خواستیم که کاندیدای واحد خود را معرفی کنند تا در گام اول به ۲ کاندیدا برسیم و بعد از بین این ۲ نفر بتوانیم با سازوکاری مشخص به یک نفر واحد دست پیدا کنیم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس تصریح کرد: آقای عسگراولادی در این جلسه بسیار امیدوار بودند که بتوان به کاندیدای واحدی در بین اصولگرایان دست پیدا کرد و گفتند که تلاش‌های خود را در این زمینه انجام می‌دهیم که در این میان هماهنگی‌هایی را با آیت الله مهدوی کنی دبیر محترم جامعه روحانیت مبارز و آیت الله یزدی دبیر محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انجام دادیم که امیدوار بودند ظرف هفته آینده به جمع بندی اولیه‌ای برسند تا در نهایت جریان اصولگرایی بتواند به یک وحدت نظر دست پیدا کنند.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *