دیدار چاک هاگل با رهبران جامعه یهودیان آمریکا

۳۰م دیماه ،

رهبران ارشد جامعه یهودیان آمریکا با چاک هاگل، نامزد پست وزارت دفاع کابینه باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و جو بایدن، معاون وی دیدار و این دیدار را فرصتی حائز اهمیت برای مذاکرات جدی و کامل توصیف کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه هاآرتص، در بیانیه چهاربندی جامعه یهودیان آمریکا آمده است که دیدار رهبران این جامعه با چاک هاگل، نامزد پست وزارت دفاع آمریکا و جو بایدن، معاون باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا یک فرصت مهم برای انجام مذاکرات درخصوص مسائل کلیدی محسوب می‌شود که برای هر دو طرف حائز اهمیت می باشند.

این نشست چند روز پس از آنکه هاگل، سناتور سابق جمهوری خواه از ایالت نبراسکا با دموکرات‌های ارشد یهود دیدار و گفت‌وگو کرد و نسبت به اظهارات سال ۲۰۰۶ خود از آن‌ها عذرخواهی کرد، صورت گرفت.

وی در سال ۲۰۰۶ لابی یهود را “ترسناک و رعب آور” خوانده بود.

هاگل این تضمین را داد که علی رغم دیدگاه‌های قبل‌اش دربارهٔ بعضی سوء ظن‌ها دربارهٔ تحریم‌ها علیه ایران و مخالفت‌هایش در رابطه با حمله نظامی، هم اکنون در راستای عقاید و نظرات اوباما عمل می‌کند.

نامزد پست وزارت دفاع آمریکا در دیدار با دموکرات‌های ارشد یهود همچنین اعلام کرد که اگرچه از موضع انتقادی قبل خود در قبال اسرائیل دست نمی‌کشد اما همچنان حامی قدرتمند روابط آمریکا و اسرائیل است.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *