دیدن و بوییدن هم برای چاق‌ها ممنوع شد!

موفق‌ترین افراد در کاهش وزن اشخاصی هستند که تا حد ممکن از دیدن، بوییدن و حتی فکر کردن در مورد غذاهای خوشمزه دوری کرده‌اند.

موفق‌ترین افراد در کاهش وزن اشخاصی هستند که تا حد ممکن از دیدن، بوییدن و حتی فکر کردن در مورد غذاهای خوشمزه دوری کرده‌اند. به تازگی دانشمندان یکی از رازهای موفقیت در کاهش وزن را کشف کردند و آن اجتناب از محرک‌هایی است که باعث تحریک اشتها می‌شود.

به اعتقاد آنها اگر فردی تصمیم دارد وزن خود را کاهش دهد، باید تا حد ممکن مواد غذایی را از دسترس خود خارج کند و هرگز آنها را در معرض دید خود نگذارد. نکته جالب این است که حتی دیدن برنامه‌های آموزش آشپزی، خواندن کتاب‌های آشپزی و تبلیغات تلویزیونی هم می‌تواند باعث تحریک اشتها شده و یک فرد را به خوردن غذا تشویق کند.

به گزارش برترین ها این بررسی‌ها همچنین نشان داد هر انسان معمولا یک نقطه ضعف اصلی در کنترل اشتها دارد که با شناخت آن می‌تواند تا حد زیادی موفقیت خود در رژیم گرفتن را تضمین کند. برای مثال بعضی از انسان‌ها با استشمام بوی غذا کنترل خود را از دست می‌دهند و بعضی دیگر هم با دیدن غذا احساس گرسنگی می‌کنند. در بعضی دیگر تنوع غذایی و مشاهده غذاهای رنگارنگ باعث تحریک اشتها می‌شود و تعدادی دیگر با دیدن ادویه‌های مختلف در سر سفره تصمیم به شکستن رژیم غذایی می‌گیرند. بررسی‌های دیگر نشان می‌دهد افرادی که میوه و سبزیجات زیادی در مقابل چشمان خود قرار می‌دهند موفقیت بیشتری در کاهش وزن پیدا می‌کنند.


ممتازنیوز/momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ