دیدگاه تیم بایدن درباره آمریکای لاتین تعاملی‌تر و آشتی‌جویانه‌تر خواهد بود

یک کارشناس مسائل آمریکای لاتین، تاکید کرد: به نظر می‌رسد سیاست دولت بایدن نسبت به آمریکای لاتین سیاست تعاملی‌تر و آشتی جویانه‌تری نسبت به دوران ترامپ باشد.

هادی اعلمی فریمان، در گفتوگو با ایسنا در مورد نگاه احتمالی دولت بایدن به منطقه آمریکای لاتین و نوع تعاملش با کشورهایی چون کوبا و ونزوئلا گفت: قطعا نگاه بایدن به سوی سیاست خارجی از جمله این منطقه برگرفته از نگاه حزب دموکرات است و اگر بخواهیم به نحوی سیاست خارجی دولت بایدن را پیش بینی کنیم باید به مجموعه اقدامات و حوزه فکری دموکراتها توجه کنیم.

وی با بیان اینکه دیدگاه دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در ارتباط با آمریکای لاتین با هم متفاوت است خاطرنشان کرد: دیدگاه جمهوری خواهان سخت افزارانه و تخاصم آمیز است و برخی از دولت ها در این منطقه را حتی به رسمیت نمی شناسند که ما این نوع نگاه را در سیاست خارجی ترامپ نسبت به این منطقه به خوبی مشاهده می کردیم.

این کارشناس آمریکای لاتین با بیان اینکه ترامپ هنگامی که در کاخ سفید حضور پیدا کرد تمام ارکان تفکری دموکرات ها در ارتباط با منطقه آمریکای لاتین و اقداماتی که در این حوزه انجام داده بودند را نادیده گرفت، گفت: دموکرات ها در مقولاتی همچون نحوه برخورد با مهاجران این منطقه به آمریکا، دیدگاه بازتری دارند و به مانند ترامپ به دنبال کشیدن دیوار مرزی نیستند.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد آنها سیاست آشتی جویانه و مسالمت آمیزی را نسبت به کشورهای آمریکای لایتن اتخاذ خواهند کرد و احتمالا ۸۰ الی ۹۰ درصد از سیاست های دوران آقای اوباما از سوی دولت بایدن در این حوزه دنبال می شود ،ادامه داد: به نظر می رسد دولت بایدن تلاش کند در صورت تمایل دولت ها کوبا و مکزیک روابط بهتری با این کشورها داشته باشد و در مورد ونزوئلا نیز در صورت وجود ثبات در این کشور سیاست آشتی جویانه ای را در پیش بگیرد،در حدی که تنش بین دو کشور تا حدودی کاهش پیدا کند.

اعلمی فریمان با اعتقاد بر اینکه به نظر می رسد در دولت بایدن تغییرات اصولی در سیاست خارجی این کشور نسبت به حوزه آمریکای لاتین ایجاد شود و آنها سیاست تعاملی‌تر و آشتی جویانه تری را نسبت به دولت ها و کشورهای این منطقه اتخاذ کنند، گفت: در همین چهارچوب در صورتیکه آقای بایدن مسئولیت در کاخ سفید را بر عهده بگیرد نسبت به این منطقه سیاست متفاوتی از ترامپ اعمال خواهد کرد.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *