ذخیره سازی کالاهای اساسی برای تنظیم بازار شب عید

۳۰م دیماه ،


به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا) ،علی‌اکبر پورکاوه افزود: موجودی نهاده‌های دامی در کشور بالا و بی سابقه است.

وی با بیان اینکه تامین روغن خام، شکر، برنج و گوشت قرمز و مرغ با قیمت‌های مناسب برای تامین بازار شب عید امسال در نظر گرفته شده است ، تصریح کرد: موجودی کالاهای اساسی در کشور کافی است و میزان قابل توجهی نیز مازاد بر نیاز ذخیره‌سازی شده است که نوید بخش توزیع گسترده کالای اساسی در کشور در این ایام خواهد بود.

به گفته پورکاوه، برنامه‌ریزیها  به سمتی است که ذخیره‌سازی کالاهای اساسی ضمن تنظیم بازار برای ایام پایانی سال، تامین نیاز کشور برای این اقلام  را حداقل به میزان سه ماهه اول سال ۹۲ برآورده می کند.

مدیرکل تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: در بسیاری از هدفگذاری های انجام شده از برنامه جلوتر هستیم و امیدواریم سال آینده دغدغه و نگرانی برای تامین کالای اساسی نداشته باشیم.

وی در ادامه یادآور شد: به سبب حجم بالای کالاهای اساسی در بنادر در ستاد تنظیم بازار تکلیف شد سیستم حمل و نقل کشور فعال تر وارد عمل شود تا تسهیل و روان سازی حمل و نقل کالا و حمل کالا به مراکز استانها با اولویت ویژه و سرعت بیشتری اتفاق بیفتد.

پورکاوه خاطرنشان کرد: پایش میزان ورودی، ترخیص ،‌ بارگیری و حمل کالاها به استانهای مختلف از مهم ترین اقداماتی است که در جلسه این هفته ستاد تنظیم بازار مورد بررسی قرار گرفت تا از بروز هر گونه مشکل احتمالی  جلوگیری شود.

وی ، تعیین تکلیف بررسی میزان نهاده های موجود برای تولید،‌ ارائه روند تولیدات به ویژه در زمینه تامین گوشت قرمز و گوشت مرغ  و روند حمایتهای لازم به منظور  تامین نهاده های مورد نیاز بخش تولید را از دیگر محورهایی ذکر کرد که در جلسه ستاد تنظیم به آن پرداخته شد.

مدیرکل تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت به تامین برنج مورد نیاز کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بیش از ۸۰۰ هزار تن موجودی برنج کشور فقط در استان مازندران وجود دارد که با موجودی دیگر استان ها ، وضع تولید مناسب برنج را نشان می دهد.

به گفته پورکاوه، روند افزایشی قیمت برنج داخلی در هیچ یک از استانها گزارش نشده است و گزارش هایی نیز که گاهی در

ارتباط با  افزایش قیمت برنج های خارجی به گوش می رسد علل و عوامل غیر اقتصادی دارد و در دست بررسی است.

وی اظهار داشت : هم اکنون نیاز کشور به برنج حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن و ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن از تولیدات داخلی است .


IRIBNews RSS TopNews
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ