ذوق‌زدگی و سوء استفاده وبسایت رسمی شرکت مخابرات ایران از مصاحبه انتشار یافته به نقل از رگولاتور: رگولاتوری داور نهایی جنجال ایرانسل و بورس شد

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

رگولاتوری داور نهایی جنجال ایرانسل و بورس شد پایگاه اینترنتی شرکت مخابرات ایران»نمایش مشروح خبر.png

روابط عمومی شرکت مخابرات ایران، در اقدامی غیرحرفه‌ای، اقدام به انتشار یافتن خبری با عنوان "رگولاتوری داور نهایی جنجال ایرانسل و بورس شد" بر روی پایگاه اینترنتی رسمی شرکت مخابرات ایران نموده است. 

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این خبر که در کنار تصویر رگولاتور انتشار یافته آمده: چالش بر سر واگذاری ۲۱ درصد از سهام ایرانسل در بورس و شکایات از وزرای دولت نهم و دهم در سر پیچی از مصوبه مجلس، رگولاتور دولت کنونی را متعهد به پایان بخشیدن این جنجال و تعیین تکلیف نهایی بر سر این موضوع کرد.

وبسایت رسمی مخابرات ایران، در بند بعدی این خبر تصریح کرده که خبر فوق را از وبسایتی با نام سیتنا که آن هم به نقل از تسنیم بوده منتشر کرده و آورده: موضوع عدم واگذاری سهام ۲۱ درصدی ایرانسل در بورس و همچنین مقاومت مدیران این شرکت از ابتدای صدور پروانه بر سر واگذاری منجر به این شد که کمیسیون اصل نود مجلس به سبب عدم اجرای این مصوبه که در سال ۸۴ مباحث مربوط به آن مطرح شده بود، شکایتی را از وزاری دولت نهم و دهم، سازمان بورس کشور و شرکت ایرانسل اعلام وصول کند و در این زمینه علی اصغر عمیدیان رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات دربارهٔ اینکه چرا رگولاتوری در هفت سال قبل چنین اقدامی را انجام نداده است؟، گفت: این موضوع به زمانی بر می‌گردد که قرار بوده ترکسل اپراتور دوم را سر پا کند اما زمانیکه صاحب پروانه تغییر کرده، پروانه تغییر نکرده است. هم‌اکنون گزارشی از اصل ۱۹۰ در دادگاه مطرح شده و در دستور جلسه قرار گرفته است تا بررسی شود آیا ایرانسل باید ۲۱ درصد از سهامش را به بورس ببرد یا خیر.
 
وبسایت مخابرات ایران ادامه داده: رئیس رگولاتوری با اشاره به اینکه این مصوبه اشکال داشته است، ابراز کرد: در حال حاضر موظف هستیم احکام دادگاه، قانون و اظهار نظر کمیسیون اصل ۹۰ را در کنار هم بگذاریم و نهایتا کمیسیون تنظیم مقررات تکلیف را مشخص کند. معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: مصوبه سال ۸۴ ابلاغ شده و کسی که انجام نداده باید پاسخگو باشد. ما در دولت تازه تصمیم گرفتیم مسئله را حل کنیم و در این زمینه اطلاعات و احکام را جمع‌آوری کرده و به اعضای کمیسیون تازه گزارش داده‌ایم تا در جلسه‌‌ای که این موضوع مطرح می‌شود اعلام رای کنیم.وی در پایان گفت: نتیجه این موضوع براساس مصوبات کمیسیون به رسانه‌ها اعلام خواهد شد.
 
در ادامه گزارش انتشار یافته در پایگاه اینترنتی رسمی شرکت مخابرات ایران آمده است: آبان ماه سال قبل معاون وزیر ارتباطات و رئیس سابق رگولاتوری با اشاره به اینکه واگذاری ۲۱ درصد سهام این شرکت قطعی است، گفته بود که در حدود یک ماه پیش موضوع قطعی بودن واگذاری ۲۱ درصد سهام ایرانسل در بورس را به اطلاع سهامداران ایرانسل رسانده‌ایم و با توجه به اینکه باید روی زمان عرضه در بورس توافق شود، رگولاتوری منتظر اعلام نظر سهامداران ایرانسل است. اما با این حال باز هم باید منتظر استدلالات مدیران این شرکت در قانع کردن مسئولان دولت برای پرهیز از خصوصی شدن یا نهایتا تن دادن به واگذاری‌‌شان در بورس باشیم.
 
 
به گزارش ایستنا، این چندمین بار است که خبرهای غیرمتعارف و بی‌ربط و بعضا با ادبیاتی سخیف بر روی وبسایت رسمی شرکت مخابرات ایران در خصوص رقبای تجاری این شرکت منتشر می‌شود. 

به نظر می‌رسد مفاهیمی نظیر "رسانه"، "وبسایت رسمی سازمان"، "استراتژی رسانه‌ای"، "اخلاق تجاری" و "اخلاق رقابت" در تیم رسانه‌ای شرکت مخابرات ایران و همراه اول، نیازمند بازتعریف و بازبینی اساسی می باشند.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ