رئیسی: تاکید بر لزوم اجرای توافقات صورت گرفته برای بهبود فضای سیاسی منطقه

رئیس جمهور با اشاره به تحرکات دولت عراق برای بهبود فضای سیاسی منطقه، بر لزوم اجرای توافقات صورت گرفته در این زمینه تاکید و از سرعت گرفتن اقدامات تعاملی در پی اجرای توافقات استقبال کرد.

رئیسی: تاکید بر لزوم اجرای توافقات صورت گرفته برای بهبود فضای سیاسی منطقه

به گزارش ممتاز نیوز، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی امروز دوشنبه در پاسخ به تماس تلفنی «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق با تاکید بر لزوم حفظ وحدت در عراق گفت: همه جریان‌های سیاسی اصلی عراق با گفتگو تعامل، درباره راه برون‌رفت از مشکلات سیاسی موجود، توافق کنند.

رئیس جمهور همچنین در رابطه با تحرکات دولت عراق برای بهبود فضای سیاسی منطقه، بر لزوم اجرای توافقات صورت گرفته تاکید و از سرعت گرفتن اقدامات تعاملی در پی اجرای توافقات استقبال کرد.

رئیسی در بخش دیگری از این مکالمه بر لزوم تسهیل تردد زائران ایرانی بویژه در مراسم اربعین حسینی تاکید کرد که نخست وزیر عراق نیز در این زمینه قول مساعد داد.

«مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق همچنین تاکید کرد که شخصا مسائل مربوط به حضور زائران ایرانی در مراسم اربعین را دنبال خواهد کرد.

الکاظمی در ادامه این مکالمه تلفنی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان تاکید کرد که به تلاش‌های خود برای بهبود و ارتقای سطح روابط و همکاری‌های منطقه‌ای ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *