رئیس شورای رقابت خبر داد: بازنگری در دستورالعمل قیمت با هدف ایجاد رقابت

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

رئیس شورای رقابت خبر داد: بازنگری در دستورالعمل قیمت با هدف ایجاد رقابت

رئیس شورای رقابت خبر داد:
بازنگری در دستورالعمل قیمت با هدف ایجاد رقابت

پرشین خودرو: رئیس شورای رقابت با اشاره به جلسه این شورا با خودروسازان به منظور بازنگری در دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو، گفت: قیمت‌گذاری باید طوری صورت گیرد که باعث ایجاد رقابت در صنعت خودرو شود.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از فارس، رضا شیوا، با بیان اینکه شورای رقابت در حال بازنگری دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو است، اظهار داشت: در این مورد جلسه‌ای با مدیران شرکت‌های خودروساز داشتیم و آنها نیز از تشکیل کارگروه برای بازنگری در دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو استقبال کردند.
وی با بیان اینکه اقدامات لازم برای بازنگری در دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو در حال انجام است، افزود: کارشناسی و تحقیق در مورد چگونگی تنظیم دستورالعمل جدید قیمت‌گذاری خودرو در حال انجام است تا قیمت خودروها طوری تعیین شود که بازار رقابتی برای خودرو داشته باشیم.
شیوا تصریح کرد: در شورای رقابت هیچ اصراری بر قیمت‌گذاری خودرو وجود ندارد، بلکه تأکید داریم که قیمت خودرو طوری تعیین شود که با اهداف رقابت مغایرت نداشته باشد.
وی همچنین با اشاره به پیشنهاد شورای رقابت برای کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی تعرفه واردات خودرو، گفت: در صورت تصویب این پیشنهاد توسط هیأت دولت و با تنظیم دستورالعمل جدید قیمت‌گذاری خودرو، بازار رقابتی برای صنعت خودرو ایجاد خواهد شد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ