رئیس پلیس راهور تهران خبر داد: افزایش دو برابری رانندگان الکلی در پایتخت

به گزارش خبرآنلاین،‌سردار حسین رحیمی گفت:تست الکل رانندگان از سال قبل اجرا می شود که طبق آماردر شش ماهه اول سال ۹۰ تست الکل ۶۸ راننده مثبت بود وه این رقم در سال ۹۱ به ۱۳۰ راننده افزایش پیدا کرده است.
وی از افزایش دو برابری رانندگان الکلی در پایتخت خبر داد و گفت: دو و احد تست سلامت راه اندازی شده که به زودی ۱۰ واحد دیگر فعال می‌شود. همچنین در شش ماهه سال ۹۰ از ۳۲۰ نمونه گیری ۶۸ نفر تست الکل‌شان مثبت بود و در شش ماهه اول سال ۹۱ از ۳۴۰ نفر تست گرفته شده که ۱۳۰ نفرشان تست الکل‌شان مثبت بود که این افراد ۲۰۰ هزار تومان جریمه و پرونده‌شان برای رسیدگی به مراجع قضائی ارسال شده است.

کاهش مرگ و میر در تصادفات
وی با بیان اینکه خوشبختانه آموزش رانندگان بسیار موفقیت آمیز بوده است گفت:در طول این سالهاهیچ وقت رده ما از ۲۰ کشوری بالا نیامده بود اما در ۲ سال گذشته رتبه اول کاهش تلفات تصادفات را داشته‌ایم و امسال ۹۰ نفر نسبت به شش ماهه مشابه سال گذشته کاهش تلفات داشته‌ایم. سردار رحیمی گفت:کاهش آمار تلفات ارتباطی به کاهش تصادفات رانندگی ندارد چون تصادفات ما ۱۰ برابر شده است.
وی درباره آمار کشته شدگان تصادفات رانندگی در تهران افزود: سالیانه بیش از هزار و ۲۰۰ نفر در تصادفات تهران گذشته می‌شدند که حالا به بیش از۶۰۰ نفر کاهش یافته است.
رئیس پلیس راهور تهران از کاهش میانگین حضور پلیس در صحنه تصادفات خبر داد و گفت: در ۶ ماهه سال ۹۰ این رقم ۱۰ دقیقه بود که در حال حاضر میانگین حضور پلیس به ۷ دقیقه رسیده و ما در حال حاضر رتبه ۳ کشوری را در این بخش دارا هستیم. همچنین میزان رضایتمندی شهروندان از پلیس راهور به ۸۷ درصد افزایش یافته است.
۴۵۲۳۲

 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ