رئیس گمرک: ممنوعیت واردات با ارز آزاد رفع می گردد

۰۶م آذر ،

چکیده: رئیس کل گمرک ایران گفت: بر اساس بخشنامه سازمان توسعه تجارت واردات کالا باید بر اساس ارز مرجع، مبادله ای، واردات در مقابل صادرات و یا ارز با منشأ خارجی که مورد تأیید بانک مرکزی است صورت گیرد.

عباس معمارنژاد در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ما افزود: بر اساس این بخشنامه، گمرک واردات کالا با ارز آزاد را ممنوع و از ترخیص این گونه کالاها از اول آذر جلوگیری کرده است.
وی اضافه کرد: قرار است وزارت صنعت، معدن و تجارت اصلاحیه ای دربارهٔ بخشنامه اخیر به ما اعلام کند تا مشکل کسانی که با ارز آزاد کالا وارد کردند رفع شود البته عطف به ما سبق شدن این اصلاحیه در خود آن مشخص خواهد شد.
معمارنژاد با بیان اینکه بر اساس قانون و مقررات صادرات و واردات، ما باید بخشنامه سازمان توسعه تجارت را اجرا کنیم، گفت: در بخشنامه اخیر سازمان توسعه تجارت اعلام شده است که ارز اختصاص یافته به واردات باید یکی از ارزهای مرجع، مبادله ای، واردات در مقابل صادرات، سرمایه گذاری خارجی و یا ارز با منشأ خارجی مورد تأیید بانک مرکزی باشد.
وی افزود: مشکل کالاهایی که اکنون ترخیص نمی شوند این است که ارز آنها منشأ خارجی است اما تأییدیه بانک مرکزی را اخذ نکرده اند .


ارانیکو – آخرین خبرها و مقالات
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ