رابطه تنبیه بدنی و دروغگویی بچه‌ها

۲۴م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است
ممتاز نیوز :متخصصان روان‌شناسی در کانادا اخطار دادند تنبیه بدنی یا مقررات سخت و شدید سبب می‌شود کودکان برای پنهان کردن خطاهای خود، بیشتر به دروغگویی متوسل شوند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از جام جم ؛ پروفسور ویکتوریا تالوار از دانشگاه مک‌گیل و دستیارش پروفسور کانگ‌لی از دانشگاه تورنتو در مطالعات خود دو گروه از کودکان را در گروه سنی سه و چهار ساله بودند در شرایط مختلف با هم مقایسه کردند. گروه اول در یک مدرسه خصوصی ثبت‌نام شده بودند که این مدرسه به روش‌های سنتی مثل استفاده از ترکه و فلک برای تنبیه دانش‌آموزان اداره می‌شد.

گروه دوم نیز در یک مدرسه خصوصی دیگری ثبت‌نام شده بودند که شیوه اداره آن با سیستم‌های آزادانه‌تر و بامقررات آسان‌تر بود. رفتار تک‌تک کودکان به‌طور جداگانه در هر دو مدرسه تحت مطالعه قرار گرفت.

در ادامه آزمایشات از کودکان خواسته شد در یک بازی «حدس بزن» شرکت کنند. متخصصان که در این بازی با کودکان همراه بودند از آنها درخواست می‌کردند وقتی در اتاق تنها می باشند دزدکی به اسباب‌بازی‌ای که داخل اتاق گذاشته شده بود، نگاه نکنند.

تقریبا اکثر کودکان وقتی تنها می‌شدند به‌رغم پیشنهاد متخصصان، این کار را انجام می‌دادند‌ اما نتایج ارزیابی‌ها معلوم کرد کودکانی که در گروه اول یعنی در مدرسه خصوصی با روش سنتی و تنبیهی ثبت‌نام کرده بودند در پاسخ به این سوال که آیا دزدکی اسباب‌بازی را دیده‌اند، تقریبا همگی‌شان دروغ می‌گفتند و جواب منفی می‌دادند، در حالی که کودکان در گروه دوم که در مدرسه تنبیه نمی‌شدند، فقط حدود ۵۰ درصد در مورد نگاه‌کردن به اسباب بازی دروغ می‌گفتند.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *