رابطه کاهش ترشح انسولین و بروز افسردگی در زنان

۱۷فروردین،
ممتاز نیوز : نتایج یک مطالعه توسط محققان لندن روی ۳۱۴۵ فرد بزرگسال شامل زنان با میانگین سنی حدود ۶۰ سال و نیز گروهی از مردان و ملاحظه ارتباط بین سطوح قند، مقاومت به انسولین و ترشح انسولین به آغاز علائم افسردگی پس از آنها نشان داد زنان میانسال با سطوح پایین ترشح انسولین بیش از ۲ برابر نسبت به بقیه در معرض شیوع علائم افسردگی قرار می‌گیرند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ براساس این گزارش محققان با انجام یک پیگیری ۵ ساله نشان دادند: شانس توسعه علائم افسردگی تازه در زنان سالمند با کمترین میزان ترشح انسولین در مقایسه با زنان مشابه آنها با بیشترین ترشح انسولین ۱۸/۲ برابر بوده است.

نتایج حاصل از این گزارش ضمن بیان این که نشانگرهای التهابی، ترشح کورتیزول و یا وضعیت یائسگی و درمان‌های هورمونی جایگزینی این ارتباط را توضیح نمی‌دهد، همچنین می‌افزاید که هیچ ارتباطی بین ارزیابی مقادیر انسولین در حالت ناشتا و آغاز علائم تازه افسردگی برای مردان وجود نداشته است.

به گفته محققان اگرچه مطالعات بیشتری همچنان برای تائید بیشتر این یافته‌ها مورد نیاز است اما به نظر می‌رسد که میزان ترشح پایین انسولین یک عامل خطر برای آغاز علائم تازه افسردگی در زنان میانسال است.

منبع:ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *