رادار کیهانی “سپهر” در روز پدافند هوایی رونمایی می‌شود/ نمایش سامانه‌های جدید پدافندی در روز ارتش

۲۶م اسفند ،

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران از رونمایی و بهره‌برداری رادار کیهانی سپهر در روز پدافند هوایی در سال ۹۲ خبر داد و گفت: برای روز ارتش نیز سامانه‌های بسیار تازه پدافندی را روی صحنه می‌آوردیم.

امیر سرتیپ “فرزاد اسماعیلی” در گفتگو با خبرنگار دفاعی – امنیتی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به عملکرد پدافند هوایی در طول یک سال قبل تصریح کرد: این عملکرد در امتحان‌هایی چون اجلاس سران مشهود بود و طی مدت برگزاری اجلاس سران غیرمتعهدها، از هرگونه خلل و تجاوز مرزی جلوگیری شد.
 
وی افزود: رزمایش مدافعان آسمان ولایت ۴ نیز از دیگر برنامه‌های پدافند در سال ۹۱ بود که بهتر است رسانه‌های داخلی و خارجی، خود براساس تصاویر و مستندات‌شان از عملکرد ما ارزیابی داشته باشند.  
 
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) ارتش تصریح کرد: حفظ امنیت، آرامش و آسایش سراسر مرزها حاصل انسجام موجود در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از دریایی، هوایی و زمینی سپاه و ارتش، نیروی انتظامی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) است.  
 
اسماعیلی در پایان از رونمایی و بهره‌برداری رادار کیهانی “سپهر” در روز پدافند هوایی(۱۰ شهریور) در سال ۹۲ خبر داد و اظهار داشت: برای روز ارتش (۲۹ فروردین) نیز سامانه‌های بسیار تازه پدافندی را روی صحنه می‌آوردیم.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.