راز خوشبختی از زبان امیر‌المومنین(ع) در ۱۷فصل

۲۸اردیبهشت،

حجت‌الاسلام و‌المسلمین ابراهیم خرمی مشگانی، نویسنده اثر به ایبنا گفت: در نامه ۴۷ نهج‌البلاغه امیر‌المومنین (ع) بسیاری از احتیاجات جامعه فعلی، مسایل اجتماعی، خانوادگی و اخلاقی مطرح شده است و من با مطالعه عمیق در این خطبه سعی کردم مباحث را به‌ صورت طبقه‌بندی شده در منبرهایی که داشتم، برای مردم تشریح کنم و این مساله انگیزه‌ای برای جمع‌آوری این سلسله مباحث در قالب یک کتاب شد.

نویسنده کتاب در ادامه با تاکید بر حیاتی بودن پرداختن به مسایل اخلاقی امروز جامعه اظهار کرد: امروزه چیزی که مردم بیشتر از قبل به آن احتیاج دارند و باید به‌طور جدی به آن پرداخته شود، دانستنی‌های مسایل اخلاقی و پاسخ مشکلات و شبهات موجود در این زمینه است. مباحث اخلاقی مطرح شده در نهج‌البلاغه نشانگر عمق نقش سازنده تربیت اسلامی انسان است.

کتاب «راز خوشبختی در کلام امیر‌المومنین (ع)» در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سالن یاس عرضه و با استقبال بسیار خوبی از سوی مردم و مخاطبان رو‌به‌رو شد. پرهیزکاری، دنیا گریزی، عدم تاسف بر قبل، حقگویی، اخلاص، ستم ستیزی و حمایت از ستم‌دیده، نظم‌گرایی، اصلاح و آشتی، یتیم‌نوازی، عمل به قرآن، نماز، زیارت خانه خدا، جهاد در راه خدا، دوستی و همکاری و همیاری، امر به معروف و نهی از منکر وعفو و جوانمردی عناوین و موضوعات فصل‌های هفده‌گانه این کتاب را تشکیل می‌دهند.

در مقدمه کتاب این‌گونه نوشته شده است: «یکی از سال‌ها، مدتی در این اندیشه بودم که در مورد چه موضوعی سخن بگویم؛ پس از فکر و تعمق بسیار، روزی کتاب شریف نهج‌البلاغه را مطالعه می‌کردم که نامه ۴۷ سفارش‌های آن حضرت به فرزندان و تمام پیروانش نظرم را جلب کرد؛ لذا توفیق الهی و عنایت حضرت امیر‌المومنین (ع) رفیق راهم شد تا بحث نظام یافته و ادامه‌داری که آثار سازنده تربیتی و اخلاقی درعرصه‌های مختلف فردی، اجتماعی و خانوادگی دارد داشته باشم. پس از سخنرانی‌ها تصمیم گرفتم مطالب مطرح شده را به رشته تحریر درآورم.»

کتاب «راز خوشبختی در کلام امیر‌المومنین (ع)» با شمارگان دو هزار نسخه، در ۵۹۲ صفحه و به بهای ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان از سوی انتشار یافتنات مرسل انتشار یافته است.

۶۰۶۰

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ