رانای هاچ بک در سبد تولید و صادرات ایران خودرو

گردآوری شده توسط گروه خودرو ممتازنیوز

سید احمد مدیرقمی مدیر مهندسی ایران خودرو ضمن بیان این مطلب گفت: رانا خودرویی در کلاس B و C با مالکیت معنوی ایران خودرو است که با توجه به ویژگی‌های فنی آن می‌تواند پایه‌ای برای تولید محصولات جدید در این کلاس باشد.

مدیرقمی درخصوص رانای هاچ بک اظهار داشت: نوع هاچ بک رانا، اتاق تازه بر روی پلتفرم رانا است که دارای اشتراکاتی با رانا در ناحیه جلو خودرو بوده و  قسمت عقب آن با حفظ تناسبات استایل برای ارایه مدل هاچ بک طراحی شده است. وی افزود: بازخوردهای دریافت شده از بازار دربارهٔ خودروهای هاچ بک، مهندسان ایران خودرو را به طراحی محصولی تازه دارای ویژگی‌های خودروهای اسپورت هاچ بک از جمله سپر عقب تازه، اسپویلر و رینگ اسپورت واداشت.

مدیر پروژه رانا درخصوص قوای محرکه رانای هاچ بک گفت: درحال حاضر از موتور ۱۶۰۰ سی سی در رانا استفاده می شود که داخلی سازی شدن آن و خودکفایی کامل در تولید، سبب شد در رانای هاچ بک نیز مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: از سوی دیگر استفاده از موتور ملی و یا سری EF در رانا در حال پی‌گیری است که تا قطعی شدن استفاده از آن موتور ۱۶۰۰ رانا در نوع هاچ بک تعبیه خواهد شد. 

مدیرقمی از عرضه دونوع رانای هاچ بک و لوکس تا نیمه اول سال آینده به بازار خبر داد و گفت: پیشرفت در عملیات طراحی و تولید دو پروژه به صورت هم زمان و موازی است. وی با توجه به شرایط تحریم و محدودیت‌های بین‌المللی اظهار امیدواری کرد: تا نیمه اول سال آینده دو نوع جدید رانا به بازار عرضه شود.

مدیر مهندسی ایران خودرو از اقبال بازارهای هدف صادراتی به محصول رانا خبر داد و گفت: مقصد صادرات رانا کشورهای منطقه CIS، شامل روسیه، بلاروس و اوکراین و همچنین کشورهای خاورمیانه از جمله عراق و تونس است.

وی ادامه داد: هم اکنون سفارش‌هایی برای صدور رانا به مناطق صادراتی دریافت شده که این امرنشان از تداوم حضور ایران خودرو در بازارهای جهانی با برند راناست.

همچنین به نقل از حسین نجاری قائم مقام تولید ایران خودرو، براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۳۰ درصد تولید رانا در سال آینده به رانای هاچ بک و ۷۰ درصد دیگر به رانای صندوق‌دار اختصاص دارد. در صورت استقبال بازار این ترکیب قابل تغییر خواهد بود.


IKCOPress
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *