رانندگان تاکسی امدادگر می‌شوند

۹ م دیماه ،

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر تهران گفت: بنا داریم تا با امضای تفاهمنامه با سازمان تاکسیرانی تهران از ظرفیت ۸۰ هزار راننده تاکسی به عنوان امدادگر در مواقع اضطراری استفاده کنیم.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از فارس، محمود مظفر اظهار داشت: شهر تهران به سبب گستردگی و بافت خاص خود نیاز به امدادگرانی دارد که با محله‌ها و خیابان‌های شهر آشنا باشند تا در لحظه برای امدادرسانی وارد شوند.

وی ادامه داد: از طرفی باید آمادگی لازم برای زلزله احتمالی شهر تهران وجود داشته باشد که استفاده از ظرفیت رانندگان تاکسی می‌تواند کمک کننده باشد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر ادامه داد: تاکسی‌ها و دفاتر تاکسیرانی به طور شبانه‌روزی فعال می باشند و حتی بعضی تاکسی‌ها با بی‌سیم با هم در ارتباط می باشند که با آموزش دوره‌های امدادی و ارائه کیف امدادی به رانندگان تاکسی می‌توانیم از این اشخاص به عنوان عضو داوطلب هلال احمر استفاه کنیم.

مظفر با اشاره به اینکه یکی از مواردی که برای سرعت عملیات امدادی مهم است تایید اتفاق و محل آن است افزود: رانندگان تاکسی در مواردی که گزارش می‌شود به محل اتفاق رفته و پس از تایید آنها گروه امدادی اعزام می‌شود.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در عین حال برای اینکه وقفه‌ای در کار رانندگان تاکسی ایجاد نشود حق‌الزحمه این اشخاص بابت عملیات ارزیابی پرداخت خواهد شد.

وی تصریح کرد: البته این طرح به صورت پایلوت در تهران اجرا می گردد و در صورت موفقیت آن را به کل کشور تعمیم خواهیم داد.

به گفته مظفر هم‌اکنون پیش‌نویس این تفاهمنامه آماده شده و طی هفته آینده بین جمعیت هلال احمر استان تهران و سازمان تاکسیرانی امضا خواهد شد.

باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *