راهکار کاهش آلودگی هوا چیست؟

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 راهکار کاهش آلودگی هوا چیست؟

راهکار کاهش آلودگی هوا چیست؟

سخنگویان «کمیسیون نظارت و حقوقی» و «کمیسیون معماری و شهرسازی» شورای اسلامی شهر تهران خواستار توجه به توسعه حمل و نقل عمومی تهران به عنوان مهم­ترین راهکار کاهش آلودگی هوا به جای تصویب طرح­هایی همچون انتقال پایتخت شدند.

به گزارش ممتازنیوز، سخنگوی کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر این که بزرگ­ترین دلیلی که در کلیات طرح انتقال پایتخت مطرح شده مشکل آلودگی هوای تهران بوده، گفت: شاید با اختصاص ۲۰ تا ۳۰ درصد اعتباری که به منظور این انتقال باید هزینه شود، بتوان مشکلات موجود در پایتخت از جمله مشکل آلودگی هوا را حل کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، محسن پیرهادی افزود: اگر مقداری از هزینه­هایی که به منظور انتقال پایتخت مورد نیاز است را به تقویت حمل و نقل عمومی اختصاص دهیم، مشکل آلودگی هوای تهران کاهش مییابد.
از سوی دیگر سخنگوی کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران نیز با تأکید بر این که انتقال پایتخت بدون در نظر گرفتن ملزومات آن از جمله هزینه­های مورد نیاز تبعات جبران­ناپذیری دارد و دردسر آفرین می­شود، گفت: شاید با یک صدم هزینه انتقال پایتخت بتوان تهران را ساماندهی کرد.
محمد مهدی تندگویان با اعلام این که مشکل آلودگی هوا به عنوان مهم­ترین دلیل در کلیات طرح انتقال پایتخت مطرح شده، خاطرنشان کرد: رفع مشکل آلودگی هوا علاوه بر اختصاص امکانات و اختیارات مورد نیاز و ضمانت اجرایی نیاز به یک تولیت واحد و متولی مشخص همچون مدیریت شهری دارد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *