راه‌حل تاکسیرانی تهران برای جلوگیری از دریافت کرایه اضافی

راه‌حل تاکسیرانی تهران برای جلوگیری از دریافت کرایه اضافی

عصر خودرو : مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران اعلام کرد: با نصب سامانه رهیاب ماهواره‌ای (GPS) در تاکسی‌ها، محاسبه نرخ کرایه به وسیله تاکسیمتر بر اساس میزان پیمایش مسیر انجام می‌شود و مسافران کرایه اضافی بابت زمان در ترافیک تلف شده نمی‌پردازند.

به نقل از ایسنا محمد احمدی بافنده با اذعان به اینکه تاکسیمترهای فعلی بر اساس مدت زمان طی مسیر، کرایه را محاسبه می‌کند، افزود: به این ترتیب در مسیرهای پرترافیک ممکن است که نرخ کرایه بیش از ارزش واقعی خدمت ارائه شده توسط تاکسی باشد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه شورای شهر، تاکسی‌های گردشی ملزم به استفاده از تاکسیمتر هستند؛ اما برخی مسافران تمایل دارند که کرایه آنها بدون استفاده از تاکسیمتر محاسبه شود تا به این ترتیب کرایه کمتری بپردازند.

احمدی بافنده راه‌حل ریشه‌ای فراگیر شدن استفاده از تاکسیمتر را تجهیز تاکسی‌ها به سامانه رهیاب ماهواره‌ای (GPS) دانست و به ایسنا گفت: دستگاه‌هایی که به منظور پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی پیش‌بینی شده، به GPS مجهز است و تهیه آن قرار است با همکاری بانک شهر انجام شود تا رانندگان متحمل هزینه سنگین برای نصب این دستگاه‌ها نشوند.

چهارشنبه ۱۸ مرداد   ۱۰:۳۸


منبع:عصرخودرو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ