راه اندازی سیستم مجازی برای انتخاب رشته‌

جام جم آنلاین: سرپرست سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری از ۱۷ مرداد آغاز می‌شود و تا ۲۳ مرداد ادامه خواهد داشت.

ابراهیم خدایی در گفتگو با بخش خبری نیمروزی سیما با بیان اینکه نتایج کنکور از ساعت ۱۱ امروز در سایت سنجش قرار گرفته است، افزود: در مجموع ۵۷۳ هزار ظرفیت وجود دارد که از این تعداد ۹۳ هزار ظرفیت روزانه، بیش از ۲۰ هزار ظرفیت مربوط به شبانه و بقیه نیز مربوط به دوره‌های غیرانتفاعی و پیام نور است.

وی تصریح کرد: از جمعه این هفته سیستم انتخاب رشته مجازی برای داوطلبان در سایت سازمان سنجش فعال می‌شود تا داوطلبان بتوانند با استفاده از آن انتخاب رشته بهتری داشته باشند.

خدایی به داوطلبان توصیه کرد حتما به این سیستم مراجعه کنند زیرا این سیستم شانس قبولی داوطلبان را بر اساس نمره و رتبه ارائه می‌کند.

وی گفت: داوطلب به سه اطلاعات در خصوص انتخاب رشته نیاز دارد، یکی از این موارد نمره و رتبه است و موارد بعدی شامل علاقه و استعداد فرد و آشنایی با ظرفیت و ضوابط امسال سازمان سنجش است.

خدایی در خصوص سوءاستفاده برخی موسسات در زمینه انتخاب رشته هشدار داد و گفت: سیستم مجازی که راه‌اندازی می‌شود بر اساس نمره و رتبه فرد و آخرین نمرات سال‌های گذشته و ضوابط و شرایط امسال سازمان سنجش برای داوطلب شبیه‌سازی می‌کند و رشته‌های مورد نظر فرد را که می‌تواند در آن قبول شود تا ۳۰۰ رشته در اختیار داوطلب می‌گذارد.(واحد مرکزی خبر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *