راه اندازی تلفن گویای ۱۹۵ برای شکایات ارتباطی

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عضویت در ۵ شبکه اجتماعی داخلی خبر داد و گفت: بنا داریم برای استفاده مردم از شبکه های اجتماعی داخلی، پهنای باند این شبکه ها را افزایش دهیم.
 
محمود واعظی صبح امروز در حاشیه تجمع بسیجیان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دستاوردهای بزرگ هسته ای کشور را تبریک گفت و اظهار داشت: این موفقیت همزمان با اتمام برنامه ۱۰۰ روزه دولت تدبیر و امید محقق شد.
 
اجرای ۱۴ برنامه ۱۰۰ روزه برای ۴ سال
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به عملکرد این وزارتخانه در ۱۰۰ روز به افزایش پهنای باند اینترنت اشاره کرد و گفت: روزی که وارد وزارت ارتباطات شدم پهنای باند اینترنت کشور ۷۱ گیگابیت بود که امروز این رقم به ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده و پهنای باند داخلی نیز طبق برنامه در این ۱۰۰روز ۲۰ درصد افزایش یافته است.
 
وی از برنامه ریزی ۱۰۰ روزه در جهت خدمت رسانی به مناطق محروم و روستاها خبر داد و گفت: بنا داریم ۱۴ برنامه ۱۰۰ روزه را برای ۴ سال در وزارت ارتباطات دنبال کنیم.
 
واعظی در مورد اینکه این برنامه آیا از سوی دولت ابلاغ شده است، گفت: این برنامه ها را در وزارت ارتباطات دنبال خواهیم کرد اما همکاران ما در سایر وزارتخانه ها نیز چنین برنامه ای دارند.
 
وزیر ارتباطات ایجاد آرامش در این وزارتخانه را از دیگر برنامه های ۱۰۰ روزه عنوان کرد و گفت: در زمینه پست نیز در تلاش هستیم هر ماه یک خدمت را به مردم ارائه دهیم و این خدمات می تواند هم نیازهای مردم و هم دستگاههای دولتی را تامین کند.
 
عضویت وزیر ارتباطات در ۵ شبکه اجتماعی
 
واعظی در پاسخ به مهر با اشاره به حضور خود در ۵ شبکه اجتماعی داخلی گفت: با توجه به اقبالی که مردم به شبکه های اجتماعی دارند بنا داریم پهنای باند شبکه های اجتماعی داخلی را افزایش داده و همچنین در شبکه های اجتماعی صفحه داشته باشیم.
 
وی با بیان اینکه این شبکه ها ارتباطی دوسویه را برقرار می کنند، افزود: از آنجایی که قصد تبعیض بین شبکه های اجتماعی را نداریم در هر ۵ شبکه اجتماعی داخلی صفحه خواهیم داشت و از شبکه های اجتماعی حمایت می کنیم.
 
راه اندازی تلفن گویای ۱۹۵ برای شکایات ارتباطی
 
وزیر ارتباطات از راه اندازی تلفن گویا برای ارتباط مستقیم با مردم به عنوان یکی از پروژه های ۱۰۰ روزه این وزارتخانه خبر داد و گفت: تلفن گویای ۱۹۵ امکان ارائه مطالبات و شکایات مردمی از وضعیت ارتباطات کشور و ارائه کنندگان خدمات و اپراتورها را فراهم می کند و ما از این طریق پیگیری های لازم را انجام می دهیم.
 
اگر وزیر بودم مشکلات رایتل امروز وجود نداشت
 
واعظی در مورد وضعیت اپراتور سوم موبایل و مشکلات پیوست فرهنگی که این اپراتور با آن روبرو است گفت: اگر در زمان تدوین پروانه اپراتور رایتل من وزیر بودم مشکلات رایتل امروز وجود نداشت اما دوستان ما در شورایعالی فضای مجازی می توانند این مشکلات را مرتفع کنند.
 
وی با بیان اینکه دوره انحصار رایتل تمدید نخواهد شد و این اپراتور تا مرداد ۹۳ زمان دارد تجهیزات خود را برای نسل سوم موبایل فراهم کند، گفت: ما تعهداتمان را نسبت به رایتل نخواهیم شکست اما اپراتورهای موبایل برای جانماندن از تکنولوژی می توانند از امروز شبکه های خود را مجهز به این فناوری کنند و زمانی که دوره انحصار رایتل به اتمام رسید سرویس ارائه دهند.
 
وزیر ارتباطات با تاکید بر راه اندازی نسل چهارم موبایل توسط اپراتورهای تلفن همراه گفت: ما به اپراتورها پیشنهاد می کنیم از نسل سوم عبور کنند و سرمایه گذاریهای لازم را برای نسل چهارم موبایل انجام دهند.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *