راه اندازی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه حضرت معصومه(س) از سال آینده

راه اندازی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه حضرت معصومه(س) از سال آینده

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) از راه اندازی دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه در سال ۹۲ خبر داد.

علیرضا باقری ثالث اظهار داشت: در سال جاری افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه حضرت معصومه(س) به صورت مقطعی خواهد بود‏، در واقع طبق روال سال گذشته پذیرش داریم و دانشجویان از طریق آزمون سراسری پذیرش می شوند.
وی تاکید کرد: هفته گذشته وزارت علوم‏، تحقیقات و فناوری اطلاعات با تاسیس دانشکده فنی و مهندسی از سال ۹۲ موافقت کرد، به این ترتیب از سال آینده در ۱۰ رشته فنی و مهندسی این دانشکده پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) ادامه داد: در سال آینده همچنین در دو رشته علوم انسانی با عناوین الهیات و معارف اسلامی – گرایش علوم قرآنی و علوم تربیتی – راهنمایی و مشاوره نیز پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

وی افزود: همچنین دانشگاه حضرت معصومه(س) برای تاسیس شش رشته کاشناسی ارشد به وزارت علوم، تحقیقات وفناوری اطلاعات تقاضا داده است که هم اکنون این طرح نیز در دست بررسی است.

باقری ثالث اظهار داشت: در حال حاضر دانشگاه حضرت معصومه(س) در چهار رشته حقوق، زبان انگلیسی، مدیریت بازرگانی و حسابداری پذیرش دانشجو دارد و با اضافه شدن رشته های فنی و دو رشته دیگر انسانی، تعداد رشته های این دانشگاه به ۲۱ رشته خواهد رسید.

وی در پایان گفت: هم اکنون تعداد ۵۰۰ دانشجوی دختر در دانشگاه حضرت معصومه(س) در حال تحصیل اند و از این میان نزدیک به ۳۰ درصد دانشجویان بومی استان قم هستند.

دانشکده فنی و مهندسی

 

دانشگاه حضرت معصومه(س)


پرتال اخبار دانشگاهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ