راه هایی برائ پر پشت کردن موها

۱۲م دیماه ،

راه های مختلفی برائ پر پشت شدن موها وجود دارد. …..

یکی از این راه ها , ماساژ پوست سر است. به یاد داشته باشید اگر موهای شما کم پشت و یا شکننده است , قرار گرفتن زیر سشوار به مدت طولانی برائ موهایتان زیان آور است.

مصرف موداد غذایی حاوی ویتامین A و پروتئین در سالم نگه داشتن موها تاثیر بسیاری دارد. بنابراین سعی کنید مقدار بیشتری ماهی, جگر , دل و قلوه و مغز گوسفند مصرف نمایید. مصرف ماهی به خصوص برائ حفظ زیبایی مو بسیار موثر است.

برس زدن مرتب موهای سر کار بسیار مفیدی است, اما کسانی کە دارای موهای کم پشت می باشند مضر است.

خشک نمودن موها با کمک سشوار دستی و به مدت محدود , در پر پشت نشان دادن مو تاثیر دارد, به خصوص اگر جریان باد گرم از زیر موها هدایت شود . در این صورت اگر کرم تقویت کننده به پوست سرتان بمالید, با کمک باد گرم بهتر جذب می گردد. البته دقت کنید کە سشوار دستی را بسیار نزدیک پوست سر نیاورید چون پیاز مویتان تحریک می گردد.

توصیه دیگر این است کە گاهی اوقات روی تخت دراز بکشید و سرتان را از لبه تخت آویزان نمایید و یا سعی کنید بالانس بزنید این حرکت سبب می گردد کە خون با فشار بشتری در بدنتان به گردش بیفتد(می دانیم کە خون حاوی اکسیژن و مواد غذایی است و به این ترتیب خون در پوست سر سبب تغزیه بیشتر پیاز مو می گردد.)

برای ماساژ دادن پوست سر از نوک انگشتان دست (نه از طریق ناخن) , استفاده کنید و به آرامی و ملایمت سرتاسر پوست سر را ماساژ دهید. این کار را سپس تا نواحی گردن و شانه ادامه دهید و از خستگی این اندام نیز بکاهید . عضلات خسته شانه و گردن می توانند سبب کاهش مقدار خون منتقل شده به پوست سر شوند.

برخی تمرینات یوگا قبل از صدها مزیت دیگری کە دارد می تواند سبب روییدن سریعتر موها نیز بشود یوگا سبب انتقال سریعتر خون می گردد و علاوه بر این به سبب تاثیر گذاری بر روی غده تیروئید از پدید آمدن ناهنجاری های جسمی جلوگیری می کند.

حنا در پر پشت نمودن موهای سر تاثیر به سزایی دارد. این ماده طبیعی می تواند جلای طبیعی و زیبایی خاصی به موها ببخشد و آنها را پر پشت نماید.

مصرف شامپوهای پروتئینی نیز برائ پر پشت شدن موها موثر است. دلیدل آن پروتئینی است کە در این ماده وجود دارد.

باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ