راه و شهرسازی استان اصفهان ۳۰ پروژه شاخص در دست اجرا دارد

۰۵م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش ایرنا، ˈاصغر نکویی مهرˈ روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیمارستانهای ۱۰ تختخوابی قهدریجان و ۲۴ تختخوابی دهاقان از جمله طرح های رو به پایان است که بزودی افتتاح می گردد.

وی افزود: ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی خمینی شهر که از مطالبات قدیمی مردم است و از احداث پایه های اول آن ۲۰ سال می گذرد، تاکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی گفت: این بیمارستان و بیمارستان ۹۶ تختخوابی کلیشاد از طرح های مهر ماندگار استان است که باید تا پایان دولت دهم به بهره برداری برسد.

نکویی مهر اضافه کرد: بیش از ۹۰ درصد بیمارستان کلیشاد ساخته شده اما نیازمند تجهیز است که این بخش برعهده اداره کل راه و شهرسازی نیست.

وی گفت: پیش بینی می گردد دو بیمارستان مذکور تا تابستان ۹۲ به بهره برداری برسد.

به گفته وی این اداره کل همچنین در حال ساخت بیمارستان در نجف آباد و چادگان است.

مدیر بخش ساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان هم در این نشست گفت: این اداره کل ۱۴۰ پروژه راهسازی به صورت فعال و نیمه فعال دارد.

ˈحمیدرضا امیرخانیˈ افزود: نزدیک به ۶۰ پروژه به سبب کمبود اعتبار به صورت نیمه فعال یا غیر فعال است و حدود ۲۰ درصد از اعتبار پیش بینی شده تخصیص نیافته است.

وی با اشاره به اهمیت بعضی از پروژه ها گفت: اجرای تونل خوانسار در دوشنبه هفته جاری کلنگ زنی می گردد.

وی افزود: این تونل که خوانسار را به فریدن وصل می کند در رونق اقتصادی منطقه موثر است و طبق برنامه ریزی تا ۱۸ ماه آینده باید پایان یابد.

امیرخانی بیان کرد: پروژه این تونل شامل ۱۴ کیلومتر راه اصلاحی و ۸۵۰ متر تونل با برآورد اعتبار اولیه ۲۷ میلیارد تومان است.

پ/۷۱۴۳/ ۶۰۷

انتهای پیام /*

Economic@irna.ir


www.irna.ir
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *