رایزنی مقامات ارمنستان و آمریکا پیرامون مسائل مربوط به حل درگیری‌های ناگورنو-قره باغ

نخست وزیر ارمنستان روز چهارشنبه با معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور اروپای شرقی و قفقاز دیدار کرد.

رایزنی مقامات ارمنستان و آمریکا پیرامون مسائل مربوط به حل درگیری‌های ناگورنو-قره باغ

به گزارش ممتاز نیوز، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان ضمن استقبال از اریکا اولسون، معاون وزیر امور خارجه آمریکا گفت: می‌خواهم بر نقش دولت واشنگتن در حمایت از اصلاحات دموکراتیک در ارمنستان تاکید کنم. اخیراً ما با تشکیل پلیس گشت زنی نتیجه مشخصی در این زمینه ثبت کردیم.

پاشینیان همچنین نقش آمریکا در بازگشت ۱۵ اسیر ارمنی از آذربایجان در ژوئن سال جاری میلادی را تحسین و از تلاش‌های مداوم آمریکا در این زمینه قدردانی کرد.

در بیانیه دولت ارمنستان پیرامون این نشست آمده است: پاشینیان با مقامات آمریکایی درباره روندهای صورت گرفته در قفقاز جنوبی، چشم اندازها برای سازش قره باغ و تلاش‌های صلح گروه مینسک مذاکره کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: پاشینیان همچنین مقامات آمریکایی را از تلاش‌های تحت رهبری روسیه برای ایجاد خطوط حمل و نقلی میان ارمنستان و آذربایجان و تسهیل تعیین مرزهای ناآرام مطلع ساخت.

بر اساس این بیانیه، اریکا اولسون بار دیگر بر آمادگی واشنگتن برای کمک به یک راه حل جامع برای درگیری‌های قره باغ و کمک به حل مسائل بشردوستانه از جمله آزادی زندانیان ارمنی که در آذربایجان بازداشت هستند، تاکید کرد.

لین تریسی، سفیر آمریکا در ارمنستان بارها اعلام کرده که این درگیری پس از جنگ سال گذشته ارمنستان و آذربایجان همچنان حل نشده باقی مانده است.

اریکا اولسون روز سه شنبه به عنوان نخستین مقصد تورش به ارمنستان، آذربایجان و گرجستان وارد ایروان شد. وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، هدف از این سفر حمایت از همکاری‌های منطقه‌ای و مذاکره در خصوص مسائل دوجانبه است.

اولسون روز سه‌شنبه با آرارات میرزویان، وزیر امور خارجه ارمنستان و مهر گریگوریان، معاون نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

انتهای پیام/

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.