ربات ها در ژاپن جایگزین نیروی ڪار می شوندتاریخ انتشار: ۱۰ January 2016 | 3:45 am

ربات ها در ژاپن همه ڪاره می شوند!!

ژاپن را می‌توان جزو سردمداران استفاده از ربات‌ها دانست. گفته می‌شود ربات‌ها و هوش مصنوعی تا ۱۰ یا ۲۰ سال آینده جایگزین نیمی از نیروی ڪار انسانی ژاپن می‌شوند.

ربات ها جایگزین نیروی ڪار می شوند

گزارش جدیدی از سوی موسسه تحقیقاتی نومورا به چاپ رسیده ڪه نشان می‌دهد در مدت ۱۰ تا ۲۰ سال آینده نیمی از مشاغل ڪشور ژاپن با ربات‌ها یا هوش مصنوعی جایگزین خواهند شد. این موسسه با همڪاری محققان دانشگاه آڪسفورد بیش از ۶۰۰ شغل در ژاپن را مورد هدف قرار داده‌اند تا نیروی رباتیڪ و ماشین جایگزین نیروی انسانی شوند.

محققان برای بررسی و ارزیابی هر یڪ از مشاغلی ڪه هدف قرار گرفته‌اند به میزان دشواری یا جریان سیستماتیڪ توجه داشته و برای انجام آن از یڪ الگوریتم خاص استفاده ڪرده و به این نتیجه رسیدند ڪه سیستم‌های رباتیڪ، هوش مصنوعی و رایانه‌ها می‌توانند به طور تقریبی ۴۹ درصد از این مشاغل را پشتیبانی ڪنند.

اما آن دسته از مشاغل و حرفه‌هایی در این ۶۰۰ شغل قرار گرفته‌اند ڪه نیازمند خلاقیت یا دانش خاصی نباشند و ربات‌ها و هوش مصنوعی قادر به انجام آنها باشند. در نتیجه، مشاغلی ڪه مبتنی بر داده‌ها و امور سیستماتیڪ هستند به روبات‌ها سپرده خواهند شد. مشاغلی مانند راننده قطار، ماموران امنیتی و پذیرش و …

جایگزینی ربات‌ها با مشاغل انسانی در حالی است ڪه هنوز مشاغلی ڪه نیازمند گفتگو، خلاقیت یا انجام فعالیت‌های خاص هستند در سلطه و مدیریت نیروی انسانی باقی خواهند ماند. برای مثال، مشاغلی مانند طراحی مد، ڪارگردانی، پزشڪی، جراحی، ترانه سرایی و … جزو مشاغلی هستند ڪه نمی‌توانند با ربات‌ها جایگزین شوند.

در ادامه این گزارش آمده است، درصد مشاغل و نیروی انسانی ڪه می توانند با ربات‌ها جایگزین شوند در ایالات متحده ۴۷ درصد و در انگلیس نیز ۳۷ درصد است. جایگزینی ربات‌ها با نیروی انسانی به فاڪتورهای اجتماعی مختلفی مانند عرضه و تقاضای نیروی ڪار نیز مرتبط است.

گردآوری:گروه سرگرمی ممتاز نیوز
momtaznews.com/entertainment
منبع: hamshahrionline.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *