ربیعی به حضور مرتضوی در تامین اجتماعی پایان داد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

درحالی که هفته قبل خبر رسید در آخرین روزهای دولت دهم، سعید مرتضوی به عضویت هیات مدیره تامین اجتماعی درآمده است، اما وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عضویت او را لغو کرد

خبراقتصادی:به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هفته قبل البته انتصاب مرتضوی به عضویت هیات مدیره تامین اجتماعی درحالی عنوان شد که برای حضور در هیات مدیره نیاز به طی شدن مراحل قانونی است؛ پس از پیشنهاد وزیر باید حضور اعضای هیئت امنا به تصویب شورای عالی رفاه و تأمین برسد که ۱۰وزیر عضو آن است و سپس رئیس جمهور نیز تأیید کند.

امروز اما وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: ترکیب اعضای قانونی هیات امنای تامین اجتماعی ، اعضای قبل از تاریخ ۱/۵/ است.

در خبری که روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده، چنین آمده است: در پی انتشار یافتن خبرهای مبنی بر انتصاب مدیر عامل و ترکیب هیات امنای تامین اجتماعی ، روابط عمومی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اطلاعیه ای به شرح زیر منتشر کرد.

با توجه به خبرها انتشار یافته در خصوص ترکیب هیات امنای تامین اجتماعی به اطلاع می رساند مراحل قانونی تعیین اعضای هیات امنای تاین اجتماعی مبتنی بر پیشنهاد وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و تصویب شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی می باشد که با توجه به عدم تحقق شروط مذکور در تصمیمات اخیر هیچ گونه تغییری در ترکیب اعضای قبلی هیات امنای مذکور از نظر این وزارتخانه صورت نپذیرفته و اعضای قانونی هیات امنا ، اعضای قبل از تاریخ ۱/۵/ است.

بدیهی است پس از بررسی های لازم ترکیب اعضای تازه هیات امنا با پیشنهاد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تصویب شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی مشخص گردیده و به اطلاع عموم خواهد رسید.

با این حکم، حضور مرتضوی در تامین اجتماعی پایان یافته است. چون زمان صدور حکم برای مرتضوی در مرداد ماه ۹۲ است. ضمن اینکه ماموریت مرتضوی در تامین اجتماعی  ۱۸ مردادماه هم به پایان رسید و پس از آن اعلام شد او عضو هیات مدیره تامین اجتماعی شده است.

پیش از این علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اولین روز کاری اش گفته بود: اگر موضوعی به صورت قانونی انجام نشده باشد آن را ابطال می کنم.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *