رد آمادگی اسد برای کناره گیری توسط روسیه

روسیه رسماً گزارش یک روزنامه سعودی که به نقل از یک دیپلمات روس نوشته بود “بشار اسد آماده کناره گیری از قدرت است” را رد کرد و آن را “جنگی تبلیغاتی علیه دمشق” نامید.

به گزارش  تلویزیون راشا تودی، وزارت خارجه روسیه گزارش یک روزنامه عربستانی را، که روز سه شنبه به نقل از یک مقام وزارت خارجه این کشور از آمادگی بشار اسد برای کناره گیری خبر داده بود، رد کرد.

روزنامه الوطن در مطلبی به نقل از میخائیل بوگدانف معاون وزیر خارجه روسیه و فرستاده ویژه رئیس جمهوری این کشور در امور خاورمیانه مدعی شده بود که رئیس جمهوری سوریه آماده کناره گیری از قدرت است.

ماریا زاخاورا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در سخنانی گفت: می خواهیم به این نکته اشاره کنیم که گزارش این روزنامه با واقعیت مطابقت ندارد و فرستاده ویژه روسیه در امور خاورمیانه هرگز این مصاحبه را با روزنامه الوطن انجام نداده است.

الوطن همچنین در گزارش خود به نقل از بوگدانف مدعی شده بود که ماهر اسد برادر بشار در جریان بمبگذاری دمشق، که طی آن مقام های ارشد امنیتی این کشور کشته شدند، پای خود را از دست داده است.

زاخاروا گفت که سوریه هم اکنون در حال تبدیل شدن به میدان جنگ تبلیغاتی است و اینکه برخی رسانه ها اطلاعات غلطی را در باره این کشور انتشار داده اند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین اعلام کرد که کشورش خواهان یک پروسه دنباله دار با هدف پایان دادن به خشونت ها در سریع ترین زمان ممکن و حل مسائل موجود در سوریه از سوی سوری ها بدون دخالت خارجی و از طریق گفتگوی وسیع و جامع و دستیابی به آشتی ملی است.

۲۶۱۵۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *