رزمایش مشترک روسیه و بلاروس آغاز شد / اوکراین: فشار روانی است

با آغاز رزمایش روسیه و بلاروس در مرز اوکراین، دولت اوکراین این رزمایش راابزار فشار روانی اعلام کرد.

رزمایش مشترک روسیه و بلاروس آغاز شد / اوکراین: فشار روانی است

به گزارش ممتاز نیوز، نظامیان روسیه و بلاروس روز پنجشنبه رزمایش مشترک خود را همزمان با تنش‌ها بین مسکو و کشورهای غربی بر سر اوکراین آغاز کردند.

این رزمایش ۱۰ روزه در پنج منطقه نظامی، چهار پایگاه هوایی و «مناطق دیگر» در خاک بلاروس از جمله منطقه برست در نزدیکی مرز با اوکراین برگزار می‌شود. در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: «تمرینات با هدف آمادگی برای توقف و عقب راندن تهاجم خارجی در چهارچوب یک عملیات دفاعی انجام می‌شود.»

مقامات روسیه و بلاروس شمار نظامیانی را که در این رزمایش مشترک شرکت دارند اعلام نکرده‌اند. تعداد تجهیزاتی که از آنها در این رزمایش استفاده خواهد شد نیز اعلام نشده است.

کشورهای غربی بر این باور هستند که ۳۰ هزار نظامی روسیه در چهارچوب این رزمایش به داخل خاک بلاروس اعزام شده‌اند. این در حالی است که حدود ۱۰۰ هزار نظامی روسیه از چند ماه پیش در مرز این کشور با اوکراین صف‌آرایی کرده‌اند.

آمریکا و متحدانش روسیه را به طرح‌ریزی برای حمله به اوکراین متهم می‌کنند. در مقابل مسکو این ادعا را رد می‌کند.

لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا روز پنجشنبه در مسکو با سرگئی لاوروف، همتای روس خود درباره تنش‌های جاری گفتگو کرد. امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه روز دوشنبه در کاخ کرملین به مدت پنج ساعت با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود مذاکره کرده بود.

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه روز پنجشنبه در واکنش به رزمایش مشترک روسیه با بلاروس از آن عنوان «حرکتی با درجه خشونت بالا» یاد کرد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین نیز رزمایش روسیه و بلاروس در نزدیکی مرز کشورش را ابزاری برای «فشار روانی» دانست.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ