رسوایی شبکه‌های اجتماعی ادامه دارد

تعداد کلمات عبور کاربران شبکه اجتماعی لینکداین که در جریان حملات هکری اخیر به این وب سایت افشا شده، فراتر از رقم ۶٫۵ میلیونی است که توسط موسسه امنیتی Imperva اعلام شده است.
Imperva مدعی است اگر چه تنها حدود ۶٫۵ میلیون کلمه عبور رمزگذاری شده توسط هکرها بر روی اینترنت افشا شده، اما هکرهای شناخته نشده ای که این اطلاعات را سرقت کرده اند به احتمال زیاد داده های بسیار بیشتری را در اختیار دارند.
راب راچوالد از محققان Imperva معتقد است میزان داده های به سرقت رفته از این سایت بسیار فراتر از ۶٫۵ میلیون حساب کاربری است. احتمالا هکر یا هکرها تنها کلمات عبور دشوار را منتشر کرده و کلمات عبور ساده تر را در اینترنت قرار نداده اند.
وی افزود: با بررسی این فهرست نمی توان تشخیص داد این کلمات عبور متعلق به چند نفر بوده و شاید برخی از کلمات عبور یاد شده مربوط به چندین نفر باشد.
یکی دیگر از مشکلات افشا شده سایت LinkedIn، مربوط به برنامه کاربردی آن است که برای گوشی های آیفون نوشته شده است. این برنامه بدون اجازه کاربر اطلاعات مربوط به وی را برای سرورهای سایت LinkedIn ارسال می دارد. مدیران LinkedIn ضمن تایید این حملات جزییات چندانی را در مورد آن افشا نکرده اند.

**‌ کلمات عبور کاربران شبکه اجتماعی “لست اف‌ام” هم به باد رفت
بر اساس گزارش ها همچنین در تازه ترین رسوایی به وجود آمده برای کاربران سایت های شبکه ای اجتماعی در آمریکا، کلمات عبور مشترکان سایت به اشتراک گذاری موسیقی Last.fm هم سرقت شد.
به گزارش فارس به نقل از فرست پست، نقص امنیتی در این وب سایت موجب شد تا کلمات عبور میلیون ها کاربر عضو شده در سایت یاد شده سرقت شود.
تنها یک روز قبل افشای کلمات عبور ۶٫۴ میلیون نفر عضو شبکه اجتماعی حرفه ای LinkedIn و همین طور شبکه اجتماعی دوستیابی آمریکایی eHarmony رسوایی گسترده ای برای مدیران این سایت ها به همراه آورده بود.
Last.fm ضمن تایید این خبر به کاربران خود هشدار داده که به علت سرقت کلمات عبور آنها خطرات مختلفی آنها را تهدید می کند و کاربران باید در این زمینه هشیار باشند. Last.fm در مورد اینکه چه تعداد از کلمات عبور کاربران این شبکه اجتماعی سرقت شده، سکوت کرده است.
مدیران این سایت می گویند با تک تک کاربرانی که اطلاعات آنها در معرض خطر قرار گرفته تماس می گیرند تا به آنها برای تنظیم کلمات عبور جدید و جلوگیری از وقوع خطرات جدی تر کمک کنند. کارشناسان معتقدند وقوع چنین مشکلاتی نشان می دهد مدیران این سایت ها مساله امنیت را چندان جدی نمی گیرند.

iTanalyze.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *