رشد اقتصادی ایران در ۵ دولت از هاشمی رفسنجانی و خاتمی تا احمدی نژاد سال ۱۳۷۱ تا

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

خبراقتصادی: مرکز آمار ایران رشد اقتصادی بدون نفت کشور در سال قبل را منفی ۵٫۴ و با نفت را منفی ۳٫۱ درصد اعلام و جدول مقایسه ای عملکرد دولت های سازندگی، اصلاحات و مهرورزی را منتشر کرد.

  مرکز آمار ایران با ارائه گزارش ۲۱ ساله وضعیت رشد اقتصادی کشور با احتساب نفت و بدون نفت اعلام کرد: رشد اقتصادی کشور در بخش محصول ناخالص داخلی به قیمت بازار در سال قبل منفی ۵٫۴ درصد و محصول تولید ناخالص داخلی بدون نفت به قیمت بازار منفی ۳٫۱ درصد بوده است.

بر اساس این گزارش نرخ رشد اقتصادی کشور در سال ۹۰ به میزان ۳٫۲ درصد و در بخش محصول ناخالص داخلی بدون نفت ۳٫۴ درصد بوده است. همچنین در سال ۸۹ محصول ناخالص داخلی به قیمت بازار ۶٫۳۸ درصد و رشد اقتصادی بدون نفت ۷٫۱۲ درصد به قیمت بازار بوده است.

جدول ۲۱ ساله وضعیت رشد اقتصادی با نفت و بدون نفت

رشد اقتصادی با نفت رشد اقتصادی بدون نفت سال
۵٫۶۹ ۴٫۷۹ ۷۱
۵٫۵۳ ۴٫۹۴ ۷۲
۴٫۲۸ ۲٫۵۰ ۷۳
۲٫۲۰ ۱٫۸۶ ۷۴
۸٫۶۴ ۷٫۶۸ ۷۵
۰٫۶۵ ۰٫۱۶- ۷۶
۴٫۶۹ ۴٫۳۰ ۷۷
۳٫۱۳ ۲٫۰۳ ۷۸
۸٫۲۲ ۷٫۴۳ ۷۹
۶٫۴۶ ۵٫۴۸ ۸۰
۱۰٫۱۳ ۸٫۷۵ ۸۱
۷٫۱۷ ۷٫۹۲ ۸۲
۷٫۵۱ ۶٫۹۶ ۸۳
۶٫۵۱ ۶٫۱۹ ۸۴
۷٫۳۲ ۷٫۳۲ ۸۵
۷٫۹۶ ۷٫۸۴ ۸۶
۱٫۲۳ ۰٫۸۳ ۸۷
۳٫۸۷ ۳٫۱۶ ۸۸
۷٫۱۲ ۶٫۳۸ ۸۹
۳٫۴ ۳٫۲ ۹۰
۳٫۱- ۵٫۴- ۹۱

طبق گزارش ارائه شده از مرکز آمار ایران در ۲۱ سال قبل علاوه بر سال قبل تنها در سال ۷۶ نرخ رشد اقتصادی کشور در بخش محصول ناخاص داخلی به قیمت بازار به منفی ۱۶ صدم درصد رسیده بود.

بهترین رشد اقتصادی کشور به میزان ۸٫۷۵ درصد در سال ۸۱ بدست آمده و متعاقب آن رشد اقتصادی در محصول ناخالص داخلی بدون نفت به قیمت بازار نیز در همین سال ۱۰٫۱۳ درصد بوده است.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *