رشد ۱٫۵ درصدی اقتصاد ایران در سال ۹۳ براساس پیش بینی صندوق بین المللی پول، سال ۹۲ رشد اقتصادی ۱٫۷ درصد منفی شد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

اقتصاد ایران در سال قبل میلادی ۱٫۷ درصد کوچک شد که دومین سال متوالی پس از اعمال تحریم‌های گسترده آمریکا و متحدانش علیه ایران بود. در صورت اجرای اصلاحات اقتصادی، در سال ۲۰۲۲ اقتصاد ایران ۱٫۵ درصد رشد می‌کند.

خبراقتصادی: اقتصاد ایران رو به پایدار شدن است و در صورتی که جمهوری اسلامی ایران با قدرت‌های جهانی به یک توافق جامع هسته ای برسد این روند بطور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، صندوق بین المللی پول (IMF) اعلام کرده: اقتصاد ایران در سال قبل میلادی ۱٫۷ درصد کوچک شد که دومین سال متوالی پس از اعمال تحریم‌های گسترده آمریکا و متحدانش علیه ایران بود.

به پیش‌بینی صندوق بین المللی پول، در صورت اجرای اصلاحات اقتصادی، در سال ۲۰۲۲ اقتصاد ایران ۱٫۵ درصد رشد می‌کند. همچنین مسعود احمد، مدیر بخش خاورمیانه و آسیا مرکزی در صندوق بین المللی پول در این باره گفته است: مرحله برطرف شدن ناهمواری‌های اقتصادی ایران آغاز شده که بیشتر آن به دستیابی به توافق جامع هسته ای بستگی دارد.

وی در ادامه صحبت های خود در نشست بهاری صندوق بین المللی پول که با حضور بانک جهانی در واشنگتن برگزار شد به خبرنگاران گفت: ما به واقع فکر می‌کنیم تاثیر بهبود مداوم شرایط اقتصادی ایران در میان مدت سبب می‌شود نرخ رشد در این کشور تا حد قابل ملاحظه‌ای بالا رود.

 این مقام مسئول در صندوق بین المللی پول همچنین اشاره کرده که ایران در بازار داخلی ارز اصلاحات اقتصادی انجام داده و نرخ تورم را به یکباره تا حد چشمگیری پایین آورده است. به باور او ایران نیازمند اصلاحات ساختاری بیشتر و انقباض سیاست پولی است.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *