رشد ۲۶ درصدی ارزش معاملات بورس کالای ایران

۰۲م آذر ،

چکیده: ۲۲۳ هزارتن کالا در تالار محصولات صنعتی و معدنی و فرآورده نفت و پتروشیمی بورس کالا به ارزش ۴۳۹۳ میلیارد ریال معامله شد که نسبت به هفته قبل ۲۷٫۷ رشد داشت.

این هفته و در تالار محصولات صنعتی و معدنی بیش از ۱۳۶ هزار تن انواع کالا با ارزشی افزون بر ۲۷۵۶ میلیارد ریال داد و ستد شد که از نظر حجم و ارزش به ترتیب، رشد ۹۴ و ۷۶ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه هفته قبل تجربه کرد.

در این تالار افزون بر ۱۳۱ هزار تن انواع محصولات فولادی، ۲۴۸۰ تن انواع آلومینیوم، ۱۹۲۰ تن انواع مس، ۱۸۰ تن سولفور مولیبدن و ۲ کیلوگرم شمش طلا مورد معامله قرار گرفت.

در این تالار حجم معاملات محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه هفته قبل با افزایش ۱۱۶ و ۱۲۲ درصدی حجم و ارزش روبه رو شد.

تالار فرآروده‌های نفت و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز در هفته‌ای که گذشت شاهد معامله بیش از ۸۷ هزار تن انواع کالا با ارزشی افزون بر ۱۶۳۶ میلیارد ریال بود.

در این تالار، بیش از ۳۰ هزار تن انواع مواد پلیمری به ارزش بیش از ۱۰۶۷ میلیارد ریال در حالی داد و ستد شد که ۲۰ درصد از نظر حجم و ۲۵ درصد از نظر ارزش نسبت به مدت مشابه هفته قبل افزایش داشت.

در گروه قیر نیز در طول این هفته، بیش از ۳۲ هزار تن انواع قیر با ارزشی افزون بر ۲۲۱ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

تالار فرآورده‌های نفت و پتروشیمی همچنین در این هفته شاهد معامله بیش از ۲۳ هزار تن انواع مواد شیمیایی به ارزش بیش اززون بر ۳۳۷ میلیارد ریال بود.

حجم و ارزش معاملات انواع مواد شیمیایی نیز نسبت به هفته قبل از نظر حجم و ارزش به ترتیب با ۵۰ و ۷۴ درصد افزایش همراه بود.

از دیگر کالاهای داد و ستد شده در این تالار در طول هفته قبل می توان به معامله ۲۵۰ تن انواع گاز و ۶۹۰ تن انواع روغن اشاره کرد.


ارانیکو – آخرین خبرها و مقالات
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.