رشد ۶۶ درصدی مشتریان همراه بانک صادرات

بینا- تعداد مشتریان استفاده کنندگان از خدمات سیستم همراه بانک صادرات ایران نسبت به مقطع زمانی مشابه در سال ۹۰، ۶۶ درصد رشد نشان می دهد و تعداد استفاده کنندگان از این سامانه از مرز ۸۸۷ هزار مشتری گذشت.
به گزارش بینا به نقل از روابط عمومی بانک صادرات، این بانک در راستای ارایه خدمات مطلوب و کاهش حضور مشتریان درشعب و افزایش سطح دسترس آنها به خدمات بانکی از طریق ابزارهای الکترونیکی، ارایه خدمات از طریق همراه بانک را از سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و تا پایان اسفند ماه سال گذشته بیش از ۷۰۰ هزار نفر از مشتریان ضمن پیوستن به این سامانه، هر ماه به طور متوسط ۷میلیون تراکنش را از طریق آن انجام دادند.
آمارها در طی۶ ماه گذشته از سال ۹۱، نشان دهند رشد ۲۷ درصدی تعداد کاربران بوده و تا پایان شهریور ماه سال­جاری حدود ۱۸۷ هزار مشتری به استفاده کنندگان از این سامانه پیوسته و درمجموع کاربران آن به ۸۸۷ هزار مشتری بالغ و همچنین تعداد تراکنش­های که از طریق این سامانه در شهریور ماه سال جاری انجام شده اند به بیش از ۸ میلیون و ۱۳۹ هزار تراکنش افزایش یافت.
گزارش‌های دریافتی از عملکرد بانک در بخش فن­آوری اطلاعات نشان می‌دهد که به دلیل استقبال شایان توجه مشتریان از سامانه یاد شده، این بانک وظیفه خود دانست تا خدمات ارائه شده از طریق همراه بانک را گسترش دهد.
بدین منظور از زمان انتشار نخستین نسخه همراه بانک تاکنون چندین نسخه که در هریک قابلیت‌های جدیدی ارائه شده بود را منتشر نمود. درحال حاضر آخرین نسخه نرم افزار، نسخه ۲٫۲ بوده و دارای امکاناتی از قبیل اطلاع از مانده حساب و کارت شتابی، صورتحساب )سه گردش آخر)، انتقال وجه بین حسابهای یک مشتری، انتقال وجه به حساب سپهری دیگران با سقف محدود روزانه، انتقال وجه بین بانکی از طریق سامانه پایا با سقف محدود روزانه، پرداخت اقساط تسهیلات از طریق سامانه پایا با سقف محدود روزانه، استعلام چک، تعیین مبلغ چک، پرداخت قبض از طریق حساب و کارت، خرید شارژ سیم کارت اعتباری از طریق حساب و کارت، دریافت اطلاعات سه شارژ آخر خریداری شده، اعلام نرخ ارز، اعلام مفقودی کارت، اعلام شناسه حساب بانکی ایران)شبا)، دریافت و تغییر رمز حساب، اعلام سه تراکنش آخر حساب بصورت خودکار و روزانه در ساعت‌های ۸ صبح و ۴ بعداز ظهر و قابلیت تغییر تنظیمات برنامه می‌باشد.
شایان ذکراست بانک صادرات ایران به عنوان بانک برتر در زمینه توسعه و ارایه خدمات نوین نقش بسزایی در ارتقا سطح خدمات الکترونیکی داشته و دارد به گونه‌ای که ابزارهای الکترونیکی این بانک، به طور متوسط ۶۱ میلیون تراکنش شتابی مشتریان را انجام می‌دهند و از این لحاظ درجایگاه دوم شبکه بانکی قرار گرفته است.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ