رعد و برق و رگبار در ۱۰استان کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اعلام کرد: طی امروز و فردا رگبار و رعد وبرق ۱۰ استان کشور را فرا می گیرد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از مهر، عبدالرضا امیدوار شهری با بیان این مطلب افزود: نقشه های پیش یابی بیانگر فعالیت یک سامانه بارشی در نیمه شمالی کشور طی سه روز آینده می باشد، از این رو در برخی مناطق غرب، شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز و به صورت پراکنده تر درارتفاعات مرکزی زاگرس افزایش ابر، وزش باد رگبار ورعدوبرق پیش بینی می شود.

به گفته وی، طی روزهای دوشنبه وسه شنبه در سواحل شمالی کشور واستان اردبیل دمای هوا به طور محسوس افزایش می یابد که در بعضی ساعات با وزش بادهمراه است، ولی ازاواخر وقت روز چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی دمای هوا در نیمه شمالی کشوربطور نسبی کاهش خواهد یافت.

امیدوار اظهار داشت: طی روزهای دوشنبه وسه شنبه دربرخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور باد وگرد وخاک دوراز انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: دمای هوای در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان طی روزهای دوشنبه و سه شنبه بین ۴ تا ۸ درجه افزایش یابد.

وی افزود: نفوذ هوای گرم به سوی شمال شرق در روز سه شنبه سبب می شود تا دمای هوا در استانهای خراسان شمالی و خراسان رضوی نیز بین ۳ تا ۵ درجه افزایش یابد.

امیدوار یاد آور شد: طی امروز و فردا در برخی نقاط استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، کردستان، زنجان، شمال کرمانشاه و ارتفاعات البرز رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود.

به گفته وی، این شرایط در روز دوشنبه به استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، شمال کرمانشاه و ارتفاعات البرز محدود می شود.


ممتازنیوز/momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *