رقابت برای تولید خودرو ارزان بالا گرفت

رقابت برای تولید خودرو ارزان بالا گرفت

رقابت برای تولید خودرو ارزان بالا گرفت

ممتازنیوز: برند شمارۀ یک اروپا از تولید خودروهای ارزان قیمت برای اقتصادهای نوظهور خبر داد.

طبق اعلام یکی از مقامات شرکت خودروسازی (آلمانی) فولکس واگن- تولیدکنندۀ شمارۀ یک اروپا- این شرکت در ۲ سال آینده خودروهای ارزان قیمت برای اقتصادهای در حال ظهور تولید می کند.
برند اوسترلو، رییس کمیتۀ سرمایۀ گذاری شرکت فولکس واگن به روزنامۀ اقتصادی هاندس بلات گفته است: ما به اتومبیل های ارزان قیمت بین ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو برای کشورهای نوظهور نیازمندیم و این هدف تا ۲ سال آینده محقق خواهد شد.
به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی مجلۀ فرانسوی اکسپرس، احتمال دارد گروه فولکس واگن با ۱۲ مارک معروف خود از ترکیبات مدل های موجود برای ساخت اتومبیل های ارزان قیمت استفاده کند. گفته می شود این شرکت در ابتدا مدل های خود را به چین و هند ارسال می کند. طبق پیش بینی کارشناسان اقتصادی، پتانسیل بالایی برای خرید اتومبیل های ارزان قیمت در آسیا، آفریقا، اروپای شرقی و آمریکای جنوبی وجود دارد.
این تصمیم می تواند برای شرکت فولکس واگن که تا کنون خودروهای بسیاری لوکس(بنتلی، پورشه) خودروهای با کیفیت و قیمت بالا(آئودی)، اتومبیل های سنگین(وی دبلیو، مان، اسکانیا) و خودروهای محبوب تر(اعم از فولکس، سیت و اسکودا) تولید کرده، امتیاز مثبتی باشد.
به خصوص اینکه چندی پیش نیز این شرکت اعلام کرده بود که قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ به اولین تولیدکنندۀ اتومبیل در جهان تبدیل شود.
شرکت(کره ای) خودروسازی هیوندای نیز چندی پیش با تولید خودروی “اون” و فروش در بازارهای هند به قیمت ۴۰۰۰ یورو در این راه قدم نهاده بود. داسیا، مارک فرانسوی شرکت رنو-نیسان نیز در تولید و فروش خودرو ارزان قیمت پیشگام است و مدل لوگان آن با قیمت ۷۰۰۰ یورو به فروش می رود. در ماه مارس مدیر توسعۀ شرکت فولکس واگن با تأکید بر این مسئله که خرید خودروهای گران قیمت برای مردم در کشورهای در حال ظهور کار سختی است، از تولید خودروهای ارزان قیمت خبر داده بود.


پرشین خودرو | RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ