رقابت یاهو و گوگل در عرصه موتورهای جست‌وجو !

۱۴ام بهمن به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

روزگاری، اینترنت در دستان یاهو بود. اما حالا با وجود رقبای خلاقی مثل گوگل، یاهو دچار عقب‌نشینی شده است و خانم مایر جنجالی قرار است یاهو را به مقام قبلی خود برساند…

مریسا مایر مدیر عامل یاهو امیدوار است بازگشتی قدرتمندانه به دنیای موتورهای جست‌وجوی اینترنتی داشته باشد و بتواند دوباره با گوگل رقابت کند.

مایر که خود زمانی از مدیران گوگل بوده، از جولای قبل مدیر عامل یاهو شد و از آن زمان در تلاش بوده تا این شرکت را به روزهای اوج قبل بازگرداند.

وی به طور جدی در حوزه جست‌وجوگرهای اینترنتی، تبلیغات آنلاین و … فعال شده است.

مریسا میر می گوید یاهو بر روی طراحی فناوری تازه‌ای متمرکز خواهد شد که بر اساس آن دسترسی به نتایج جست‌وجو تسهیل شده و استفاده از امکانات جستجوگر یاهو بر اساس استفاده کاربران از وسایل همراه یا رایانه های رومیزی صورت می‌گیرد.
 
به گفته وی خدمات ایمیل و صفحه اول یاهو هم به طور جدی متحول می شوند.

وی افزوده که تحولات تازه یاهو به معنای صرف نظر کردن از همکاری با مایکروسافت نخواهد بود و قرارداد همکاری میان موتور جستجوی بینگ مایکروسافت با یاهو کماکان برقرار خواهد بود.

علیرغم اظهارات جاه‌طلبانه مریسا مایر، تحلیلگران مستقل در مورد اینکه وی و یاهو بتوانند ایده‌های مورد نظرشان را در عمل اجرایی کرده و در مدت کمی گوگل را پشت سر بگذارند، تردیدهای جدی دارند.

یاهو یک دهه پیش از جست‌وجوگرهای بسیار مشهور اینترنت بود، اما ارائه خدمات خلاقانه توسط دیگر رقبا سبب نزول تدریجی آن شد.

باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ