رنوپارس: ایربگ کم داریم

۱۲م دیماه ،

رنوپارس: ایربگ کم داریم

دبیر انجمن خودروسازان از درخواست رنوپارس از پارس‌خودرو و ایران‌خودرو برائ مهلت‌دهی نصب دو ایربگ بر روی محصولاتش خبر داد و گفت: رنوپارس برائ جایگزینی شرکت تامین‌کننده ایربگ سرنشین جلو مهلت خواسته است.

به نقل از دنیای اقتصاد،احمد نعمت‌بخش در این رابطه اظهار کرد: بر اساس مصوبه دولت، از ابتدای سال آینده تمام خودروهای سواری باید به ۲ ایربگ مجهز باشند در حالی کە با توجه به محدودیت‌های بین‌المللی، تامین ایربگ با مشکل روبه‌رو است. وی تصریح کرد: شرکت رنو پارس اعلام کرده کە نمی‌تواند همه ایربگ مورد نیاز برائ محصولات خود را تامین کند، زیرا شرکت تامین‌کننده ایربگ برائ رنو پارس تحت‌تاثیر تحریم‌ها در این کار کوتاهی می‌کند.
وی ادامه داد: به همین سبب رنو پارس برائ حل این مشکل و جایگزین کردن شرکت تامین‌کننده ایربگ مهلت خواسته است کە این مساله را به وزارت صنعت اعلام کرده‌ایم.
نعمت‌بخش با بیان اینکه تاکنون تولید بعضی خودروها با دو ایربگ صورت گرفته و خودروسازان مشکلی در تولید خودروهای با امکان نصب دو ایربگ ندارند، گفت: اگر سایر خودروسازان تا پایان سال با مشکل تامین ایربگ روبه‌رو باشند، این موضوع را در کارگروه حمایت از تولید مطرح خواهیم کرد تا برائ نصب دو ایربگ بر روی خودروها مهلت بگیریم.
وی ادامه داد: نصب ایربگ برائ راننده با توجه به اینکه ممکن است گاهی اوقات فقط خود راننده، سرنشین خودرو باشد اهمیت بیشتری نسبت به نصب ایربگ برائ سرنشینان دارد و به همین سبب خودروسازان سعی می‌کنند کە حداقل یک ایربگ را بر روی خودروها نصب کنند.

سه شنبه ۱۲ دى   ۱۵:۵۰

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ