رهبر ایران برنده مسابقه محبوبیت جهانی

جام جم آنلاین: یک روزنامه آمریکایی عدم موفقیت آمریکا در ممانعت از حضور دبیر کل سازمان ملل در اجلاس تهران را نمونه‌ای از شکست سیاست خارجی واشنگتن دانست و نوشت:در مسابقه محبوبیت جهانی بین باراک اوباما و (آیت الله) خامنه‌ای، رهبر ایران برنده شد.

روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال در گزارشی با اشاره به برگزاری شانزدهمین دوره اجلاس غیرمتعهدها در تهران، از سیاست خارجی دولت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا که نتوانست مانع از حضور دبیر کل سازمان ملل در ایران شود، به شدت انتقاد کرد.

این روزنامه آمریکایی عدم موفقیت دولت اوباما در ممانعت از حضور «بان‌کی‌مون»، دبیر کل سازمان ملل در تهران را موردی دانست که «ماهیت رویکرد دولت اوباما به سیاست خارجی و میزان نابخردانه بودن آن» را نشان می‌دهد.

وال‌استریت ژورنال به درخواست دولت اوباما از دبیرکل سازمان ملل برای عدم سفر به تهران اشاره کرد و نوشت: علی‌رغم این، بان‌کی‌مون تصمیم گرفت درایران حضور پیدا کند.

این گزارش در ادامه احتمال برقراری روابط اثربخش بین مصر و ایران به خاطر حضور «محمد مرسی» را از جمله برگ برنده‌های دیگر ایران در این اجلاس دانست.

وال‌استریت ژورنال در پایان تصریح کرد: برگزاری اجلاس غیرمتعهدها در تهران این نکته را نیز به رئیس جمهور آمریکا گوشزد می‌کند که سیاست خارجی وی در قبال پرونده هسته‌ای ایران، سیاستی شکست خورده بوده است.

این روزنامه آمریکایی در پایان می‌نویسد: از زمان جیمی کارتر هیچ رئیس جمهوری تا این حد سرزنش نشده بود. (فارس)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ