رهبر معظم انقلاب نقشه راه اقتصاد مقاومتی را ترسیم کردند

‘سید شریف حسینی ‘ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با بیان این که برخی فکر می کردند شرایط حاد است، افزود: رهبر معظم انقلاب اعلام فرمودند وضعیت بگونه ای است که باید مقاومت به خرج دهیم و از وضعیت موجود ترس نداشته باشید.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان این که مقام معظم رهبری وضعیت امروز را بدر و خیبر عنوان کردند، گفت: اقتصاد مقاومتی و مقاومت مدبرانه از مهمترین توصیه های ایشان به مسوولان بود.

حسینی با بیان این که رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند که باید طوری اقتصاد را مدیریت کنید که شرایط لازم برای تولید کنندگان داخلی فراهم شود، گفت: باید واردات را مدیریت و تلاش کنیم تولید داخلی حمایت شود.

وی اضافه کرد: نظرات مقام معظم رهبری نقشه راه را برای مجلس روشن کرده است و مجلس در مسیر حل مشکل موجود حرکت خواهد کرد .

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در عین حال اظهار داشت: در شرایط فعلی که استکبار جهانی به دنبال تحریم ایران است باید از ‘خود تحریمی’ جلوگیری کنیم .

وی با بیان این که اگرچه نیازمند واردات برخی اقلام هستیم ولی باید مسیر رسیدن به تولید را کاهش دهیم، ادامه داد: در برخی موارد، محصول نهایی یک ماه طول می کشد تا وارد شود و چهار ماه نیز طول می کشد تا ترخیص شود که این خود تحریمی است .

حسینی گفت: اصلاح موانع بوروکراسی، جلوگیری از احتکار مواد توسط تولید کنندگان و واسطه ها و افزایش نظارت و بازرسی می تواند ‘خود تحریمی’ را کاهش دهد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان این که مردم باید با خرید تولیدات داخلی از سرمایه گذاران و تولید کنندگان داخلی حمایت کنند، اظهار داشت: دولت و مجلس نیز باید قوانینی را مصوب کنند تا سازمان ها از تولید داخلی استفاده و واردات را مدیریت کنند.

سیام**۱۰۵۳**۱۵۷۲

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۵۳۲۲۱


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ