روانبخش در گفتگو با آریا: هاشمی از کاندیدای اصلاح طلبان حمایت نخواهد کرد / آمار بیکاری و گرانی در دوره خاتمی نگران کننده بود

خبرگزاری آریا-اگر آقای هاشمی از کاندیدای اصلاح طلبان حمایت کند باخته است.  
حجت الاسلام قاسم روانبخش عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آریا با تاکید بر این مطلب که بعید است در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم هاشمی رفسنجانی از یک فرد خاصی از اصلاح طلبان حمایت کند، گفت: به عقیده من اگر آقای هاشمی از کاندیدای اصلاح طلبان حمایت کند باخته است.
وی افزود:من معتقدم  به مصلحت هیچ نامزدی نیست که حمایت آشکار آقای هاشمی را داشته باشد در واقع از آنجایی که آقای هاشمی رفسنجانی می داند کاندیدای اصلاح طلبان در این شرایط شانسی برای پیروزی ندارد بنابراین از کاندیدایی حمایت خواهد کرد که ظاهری اصولگرایانه داشته باشد و با تابلوی اصولگرایی حرکت کند و البته انحراف چندانی هم با جریان اصلاح طلبی نداشته باشد.
حجت الاسلام روانبخش تاکید کرد: در انتخابات گذشته که منجر به فتنه ۸۸ شد ما شاهد وزن اصلاح طلبان در جامعه بودیم در واقع با تمام توانی که هاشمی رفسنجانی در انتخابات ۸۸ گذاشت و نیروهایی پای کار آورد از سوی دیگر حتی بخشی از اصولگرایان نیز با تشکیل ستاد به حمایت از میرحسین موسوی پرداختند اما کل آراءاصلاح طلبان ۱۳ میلیون بود.
وی ادامه داد: در سال گذشته نیز چون اصلاح طلبان فکر می کردند از توانایی لازم  برخوردارند بنابراین انتخابات مجلس نهم را تحریم کردند و فقط بخش کوچکی از این طیف در انتخابات حضور یافتند در حقیقت اصلاح طلبان فکر می کردند  با تحریم انتخابات تنها شاهد مشارکت ۳۰ درصدی مردم خواهند بود و از این طریق وزن بالای  اصلاح طلبان مشخص می شود  در حالیکه دیدیم ۶۵ درصد مردم در انتخابات حضور یافتند و حتی این مشارکت از مشارکت در انتخابات مجلس هشتم نیز بیشتر بود.
عضو جبهه پایداری تاکید کرد: در انتخابات مجلس نهم حتی شاهد بودیم  دبیرکل اصلاح طلبان نتوانست در سمنان آراء لازم را به دست آورد.به عبارت دیگر عدم موفقیت اصلاح طلبان  بعد از فتنه ۸۸ نشان داد این طیف دیگر اقبال چندانی ندارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر هم اتفاق چندانی نیفتاده است که بگوییم شرایط برای اصلاح طلبان تغییر کرده است.
حجت الاسلام روانبخش با اشاره به روند گرانی ها در سالهای اخیر افزود: ممکن است اصلاح طلبان بخواهند از تورم موجود و شرایط نامناسب اقتصادی در جهت تضعیف جریان اصولگرایی استفاده کنند و مردم را به سمت و سوی جریان اصلاحات بازگردانند اما مردم متوجه این مسائل هستند.
وی اذعان داشت: اصلاح طلبان نیز در دوران حاکمیتشان گرانی و تورم در پرونده خود دارند  به طوری که دردولت هاشمی تورم ۹بالایی را شاهد بودیم  از سوی دیگر آمار و ارقام نگران کننده ی  بیکاری و تورم در دولت خاتمی وجود داشت  در واقع اینها با وجود آنکه در برابر غرب کرنش کردند اما نتوانستند شرایط اقتصادی مطلوبی فراهم کنند اما امروز مردم می دانند دولت اصولگرا در برابر دنیای استکبار ایستاده و هیچ کرنشی در برابر غرب ندارد بنابراین مردم حاضرند این شرایط و گرانی ها را تحمل کنند اما عزتشان لگدمال نشود.
دبیرسیاسی هفته نامه پرتو اظهار داشت: مردم اصولگرایی ناب را انتخاب کردند بنابراین هر گروه و جمعیتی که بر اصول و شعارهای اصلی انقلاب پافشاری کند و بیایستد در انتخابات آینده نیز بیشترمورد اقبال مردم قرار خواهد گرفت.
وی درباره موفقیت کاندیدای فراکسیون رهروان ولایت در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نیز گفت: فراکسیون رهروان ولایت در مجلس نهم توانست با رایزنی، رای خواص را به خود جذب کند اما باید توجه داشت انتخابات مجلس با ریاست جمهوری تفاوت دارد زیرا در انتخابات ریاست جمهوری این رایزنی ها محقق نمی شود در واقع فراکسیون رهروان ولایت یک فراکسیون مشترک بین اصولگرایان و اصلاح طلبان است که با اصلاح طلبان زاویه چندانی ندارد از این رو ممکن است از نامزدی با تابلوی اصولگرایی حمایت کنند که زاویه ای با فتنه و جریان انحرافی نداشته باشد.
وی تاکید کرد: مردم تعهدی به کسی ندارند لذا اگر حقایق برایشان روشن شود به فرد اصلح رای می دهند.


خبرگزاری آریا

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. محمدهادی گفت:

    سلام بعلت مشکلات مالی تا الان نتوانستم ازدواج کنم.آیا خانمی هست با من ازدواج کنم شرایط مالی من درک کن.من ۳۰سالمه.لیسانس حسابداری دارم.فعلا بیکار شدم درآمدی ندارم. سن خانم برام مهم نیست فقط درکم کن.شماره تماس من ۰۹۰۳۳۰۵۲۹۲۸. اگر ادم خیر میشناسید شماره تماس یا عابر بانک سپه من بهش بدهید ثواب داره (۵۸۹۲۱۰۱۰۶۰۸۹۶۴۴۲) قربانی هستم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *