روباه پیر هم برای کردستان عراق دندان تیز کرد

بدنبال توسعه حوزه فعالیت آمریکایی ها در شمال عراق

در پی تصمیم انگلیسی ها مبنی بر بالا بردن حجم فعالیت های خود در کردستان عراق، هیاتی از اعضاء پارلمان این کشور، روز سه شنبه وارد کردستان عراق شده و با مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق دیدار کردند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، بدنبال توسعه حوزه فعالیت دیپلماتیک و امنیتی  آمریکائی ها در شمال عراق ، این بار انگلیسی ها تصمیم گرفتند که بر حجم فعالیت های خود در کردستان عراق، هم در بعد کیفی و هم بعد کمی بیفزایند.

در پی این تصمیم، هیاتی از اعضاء پارلمان انگلیس در روز سه شنبه ای که گذشت، وارد کردستان عراق شده و با مسعود بارزانی دیدار کردند.

این هیئت که ریاست آن را بارونیس  موریس، عضو انجمن لردهای انگلستان و رئیس کمیته خاورمیانه این پارلمان بر عهده داشت، در دیدار رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کردند که خواهان توسعه فضای کنسولگری انگلیس در اربیل از یک سو و گسترش فعالیت های خود در کردستان عراق هستند.

همزمان منابع موثق اعلام کردند که هفته آینده هیاتی از بازرگانان انگلیس وارد کردستان عراق خواهند شد تا زمینه های گسترش فعالیت شرکت های انگلیسی را در شمال عراق با مسئولین کرد عراقی به بحث و مناقشه بگذارند.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ