روحانی چقدر سهمیه بنزین نوروزی می‌دهد؟

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز:

پیشنهاد بنزین ویژه نوروزی در حالی به دولت ارائه شده است که وزارت نفت تمایل چندانی برای تصویب این پیشنهاد ندارد.

پیشنهاد بنزین ویژه نوروزی در حالی به دولت ارائه شده است که وزارت نفت تمایل چندانی برای تصویب این پیشنهاد ندارد.

 آمارهای رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی حاکی از آن است که ذخیره بنزین نوروز ۹۳ با ۷۰۰ میلیون لیتر افزایش نسبت به سال گذشته به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون لیتر رسیده است.

در همین حال، پیش بینی می شود مصرف بنزین در ایام نوروز سال آینده با جهش قابل توجه به ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون لیتر در روز افزایش یابد.

با این حال، سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پیشنهاد بنزین ویژه سفر برای نوروز ۹۳ را به دولت ارائه کرده است؛ پیشنهادی که چندی مورد اقبال وزارت نفت نیست.

مرتضی رحمانی معاون سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چندی قبل در پاسخ به پرسش خبرنگار گفته است: این پیشنهاد به دولت رفته است و امیدواریم با موافقت نهایی ستاد هماهنگی خدمات نوروزی هم مواجه شود.

سناریوهایی چون اختصاص ۵۰ تا ۶۰ لیتر سهمیه ویژه نوروزی در محافل مختلف مطرح شده اما در نهایت، این رئیس جمهور است که تعیین می‌کند آیا باید چنین سهمیه‌ای به شهروندان در نوروز ۹۳ اختصاص یابد یا نه.

در همین حال، عباس کاظمی معاون وزیر نفت همچنین با تاکید بر موجودی مطلوب بنزین در انبارهای نفت کشور، تصریح کرده است: برای ایام نوروز تدابیر ویژه اندیشیده شده و مشکلی در تامین بنزین نوروزی مردم وجود ندارد.

در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد از سال ۸۷ تا ۹۲ سهمیه‌های ویژه مختلف نوروزی تصویب شده بود . برهمین اساس، در سال ۸۷ معادل ۱۰۰ لیتر، در سال ۸۹ معادل ۲۰ لیتر ( به علاوه تخصیص یکباره بنزین فصل بهار)، در سال‌های ۹۰ و هر سال معادل ۶۰ لیتر و در سال ۹۲ معادل ۵۰ لیتر بنزین ویژه نوروز اختصاص یافته بود.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ