روزنامه لبنانی: بشار اسد شخصا عملیات حلب را در دست گرفته است

reuters2-31.jpg

یک روزنامه لبنانی گزارش داد: بشار اسد به شهر حلب سفر کرده تا شخصا بر درگیری میان گروه‌های شورشی و نیروهای دولتی نظارت داشته و دستور به اعزام ۳۰ هزار سرباز اضافی برای شرکت در درگیریهای این شهر داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، روزنامه الدیار لبنان که حامی دولت سوریه است، گزارش داد، بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه با هلی‌کوپتر از کاخ ریاست جمهوری خود در دمشق عازم شهر حلب شد.

این روزنامه مشخص نکرد که سفر بشار اسد چه روزی آغاز شده است اما تاکید کرد که وی هم‌اکنون در حلب به سر می‌برد. این در حالی است که گفته شده تصمیم برای انجام این سفر پس از گزارش‌هایی انجام شد مبنی بر اینکه بحرانی بودن اوضاع حلب که بزرگترین شهر سوریه و مرکز تجاری آن است، بسیار جدی است.

این روزنامه گزارش داد بشار‌ اسد به واحدهای پنج و شش ارتش سوریه که برآورد می‌شود متشکل از ۳۰ هزار سرباز و دوهزار نفربر هستند، دستور داده تا از شهر حما عازم شهر حلب شده و به مناطق اشغال شده استان حلب تا مرز ترکیه حمله کنند.

یکی از کارکنان روزنامه الدیار به خبرگزاری رویترز گفت که خبرنگاری در این شهر دارد. رسانه‌های دولتی سوریه درخصوص سفر بشار اسد گزارشی ارائه ندادند. در حال حاضر نیروهای شورشی در شرق حلب و نیروهای دولت بشار اسد در غرب این شهر به سر می‌برند.

این روزنامه لبنانی خاطرنشان ساخت که بشار اسد دستور داده حلب می‌بایست در جریان سفر وی به این شهر پاکسازی شود.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *