روزه خود را با مایعات گرم باز کنید

روزه خود را با مایعات گرمی مانند آب، چای و یا شیر به همراه چند عدد خرما باز کنید. کارشناس ارشد تغذیه دانشگاه علوم پزشکی البرز ضمن بیان این مطلب گفت: مصرف مواد غذایی آبکی مثل فرنی، سوپ، آش و حلیم بدون روغن موجب حفظ تعادل آب و املاح فرد روزه دار می شود.

سارا حکیم افزود: بهتر است در هنگام افطار از مواد غذایی طبیعی شیرین نظیر خرما، کشمش، عسل و انواع میوه برای تنظیم قند خون استفاده شود و از مصرف شیرینی هایی که تنها حاوی انرژی بوده و فاقد مواد مغذی هستند پرهیز شود.

به گزارش سه نسل به نقل از پانا؛ حکیم خاطرنشان کرد: مصرف غذاهای پرحجم، چرب و سرخ کرده و تنقلات زیاد در فاصله افطار تا سحر ضمن ایجاد ناراحتی های گوارشی میل به خوردن غذا را نیز در وعده سحر کاهش می دهد.

این کارشناس ارشد تغذیه در پایان اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان مانند دیگر ایام سال مصرف حداقل هشت لیوان مایعات در طول شبانه روز ضروری است و بهتر است حدود سه لیوان مایعات هنگام سحرو پنج لیوان از افطار تا آخر شب نوشیده شود.

وی تصریح کرد: به جز یک تا دو لیوان آب خالص که لازم است به علت سرعت جذب بالا مصرف شود مابقی را می توان از منابعی چون شیر، هندوانه، گوجه فرنگی، خیار، کاهو و دیگر میوه ها و سبزیجات تأمین کرد.


جدیدترین مقاله های بهداشت و سلامت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ