روز عفاف و حجاب، فرصتی برای توجه به یک فریضه الهی

به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب ویژه برنامه های آموزشی با رویکرد فرهنگی در نواحی مناطق شهر تهران اجرا می شود که براین اساس اداره بانوان منطقه ۱۳ نیز برنامه هایی را طراحی و برنامه ریزی کرده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعیممتازنیوز، اهمیت به عفاف و حجاب از سوی مسئولان و برنامه ریزی برای فرهنگ سازی و رعایت آن به تدریج بنیان های ارزشی و اخلاقی را محکم و استوار می کند.
بر این اساس چنین مناسبت هایی، فرصتی مغتنم برای توجه بیش از پیش به این فریضه الهی و فهم اهمیت و ضرورت آن در خلال مراسم و ویژه برنامه ای متفاوت است.
در ادامه با ویژه برنامه های اداره بانوان منطقه ۱۳ در این روز آشنا می شوید.

*کارگاه های عفاف و حجاب در سراهای محلات
کارگاه عفاف و حجاب از تاریخ ۱۷ الی ۲۴ تیر در سراهای محلات منطقه برگزار می شود.
فهیمه احمدی خواه، مدیر اداره بانوان منطقه ۱۳ گفت: این کارگاه ها در چهار سر فصل با محوریت عفاف و حجاب در ۱۲ سرای محله برگزار و در کارگاه چهل نفر از بانوان شرکت می جویند.
وی افزود: برگزاری این کارگاه ها باعث افزایش بینش دینی دختران و بانوان در زمینه عفاف و حجاب برگزار می شود.
احمدی خواه اظهار داشت: مباحثی کلی در زمینه عفاف و حجاب، نقش موثر عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده برای ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی برگزار می شود.

*نمایشگاه کتاب عفاف و حجاب در محلات
نمایشگاه کتاب در هفته ملی عفاف و حجاب در سرای محلات منطقه برپا می شود احمدی خواه گفت: همزمان با برپایی کارگاههای عفاف و حجاب ، نمایشگاه کتاب با عرضه انواع محصولات فرهنگی در زمینه عفاف و حجاب برپا می شود.
وی افزود: موضوعات کتب عرضه شده با محوریت عفاف و حجاب و اهمیت آن در استحکام بنیان جامعه می باشند.

*توزیع پکیج عفاف و حجاب بین بانوان منطقه
مدیر اداره بانوان منطقه ۱۳ گفت: به منظور آشنا نمودن دختران و بانوان جامعه با ابعاد زیبا شناسی حجاب، ۵۰۰ پکیج عفاف و حجاب میان بانوان توزیع می شود.
وی افزود: در این پکیج ها اقلامی از جمله ساق دست، مقنعه و سی دی آموزشی موجود است که در کارگاههای عفاف و حجاب به شرکت کنندگان اهدا می شود./ز


باشگاه خبرنگاران

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
1
  1. دختر فهمیده و باعفت اصیل ایرانی:

    زنان و دختران صدفها و گنج های گرانبهایی هستند که مردان برای دست یافتن به آنها باید آسمان را به زمین آورند و بیستون ها را خرد کنند تا به آنها برسند. خواهر گلم تو اوج ناز و زیبایی و دلرابی هستی و هر کسی لیاقت ناز کشیدنت را ندارد و تو صدف گرانبهایی هستی که خداوند ادامه نسل بشر را در دامان تو نهاده است پس بدان حجاب محدودیت تو نیست. حجاب عزت توست و قطع کردن دستان نامرد و ناپاکیست که به سوی تو دراز میشود. بذار پوششت مردان را مجبور کند تا برای بدست اوردنت خود را به آب و آتش بزنند نه اینکه تو خود را به آب و آتش بزنی تا مرد، این موجود هوس ران رو بدست اوری و نگه داری. خواهرم تو منبع نازی و مرد منبع نیاز پس بگذار نیاز به دنبال تو بیاید نه ناز. اگه تو با این پوششت رفتی یعنی نشان میدهی که من نیاز دارم یکی موهای زیبایم رو ببینه. نیاز دارم یکی اندام قشنگمو ببینه اونوقت مرد میشه منبع ناز و تو هر روز برای از دست ندادنش باید ناز این موجود بی مصرف( البته بعضیاشون) رو بکشی. امروز تو در شهر دلبری کردی و قاب جوانی را ربودی یقینا فردای کسی قاب شوهر شما رو می رباید . این قانون دنیاست. در ضمن اقا پسرای که اینجا از روی هوا و هوس واسه خواهرای من نقشه می کشید و به نام ازادی و دین تشویقش می کنی به حجاب نداشتن بدونید دختران این سرزمین عاقل تر از این حرفا هستند که گول شهوت پراستی بخورند که اگه پاش بیوفته از ناموس خودشونم نمیگذرند. پس خواهشن اندازه غیرتتون حرف بزنید حتی اگر نمیخواید دین داشته باشید.

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.