روستاهای ورامین میزبان تئاتر می‌شوند

۲۳ام بهمن ،

دبیر دهمین جشنواره تئاتر ورامین گفت: همزمان با دهمین همایش نمایش ورامین روستاهای این شهرستان میزبان اجرای تئاتر می‌شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی جشنواره تئاتر ورامین؛ امیرحسین شفیعی دبیر دهمین جشنواره تئاتر ورامین اظهار داشت: بیش از ۳۰۰ هنرمند تئاتر در ورامین این شهرستان‌ها را تبدیل به قطب‌های تئاتر استان تهران مبدل کرده است اما متأسفانه در سال‌های اخیر به سبب بی‌توجهی به تئاتر شهرستان آرام آرام روند رو به رشد جای خود را به روند سقوط تبدیل کرد.

وی ادامه داد: دهمین همایش نمایش ورامین پس از شش سال توقف کار خود را بار دیگر از سرگرفته است و ۲۵۰ هنرمند ورامینی در این جشنواره در قالب ۲۲ نمایش گرد هم آمدند و با یکدیگر ضمن تولید تئاتر به رقابت می‌پردازند.

دبیر دهمین همایش نمایش ورامین با بیان اینکه در قالب جشنواره تئاتر را به روستاها می‌بریم، گفت: یکی از برنامه‌های این جشنواره‌ بردن تئاتر در بین مردم روستاهای توابع ورامین است. به همین منظور نمایش‌هایی را برای اجرا در روستاهای این شهرستان ترتیب دادیم.

شفیعی تصریح کرد: بنا داریم با توجه به پتانسیل شهرستان ورامین و فعالیت فعالانه هنرمندان تئاتر این شهرستان، گامی رو به جلو برای میزبانی جشنواره تئاتر استان تهران برداریم. به جرأت می‌توان گفت ورامین در بین شهرستان‌ استان تهران فعال‌ترین و شاخص‌ منطقه در حوزه تئاتر است،‌ زیرا در کمتر شهرستان و یا حتی استانی می‌توان یافت که دو سالن مخصوص اجرای تئاتر وجود داشته باشد.

دبیر جشنواره تئاتر ورامین تصریح کرد: در حال حاضر انجمن هنرهای نمایشی ورامین دو سالن را در اختیار دارد که در آن فقط تئاتر اجرا می‌شود. پیش از این تئاتر خیابانی ورامین در سطح کشور مطرح بوده است اما به واسطه برگزاری دوباره همایش نمایش ورامین و وجود استعدادهای ناب تئاتر در این شهرستان قصد داریم تا بخش صحنه‌ای را نیز تقویت نموده تا در آینده نه چندان دور در سطح کشور حرفی برای گفتن داشته باشیم./ص


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *