روسیه: تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا اقتصاد جهانی را مضمحل می‌کند

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، دور جدید تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو نامشروع است و می‌تواند پیامدهای ناگواری بر امنیت و بخش‌های مختلف اقتصاد جهانی بگذارد.

روسیه: تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا اقتصاد جهانی را مضمحل می‌کند

به گزارش ممتاز نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیپلمات‌های اروپایی بر روی دور جدید تحریم‌ها علیه مسکو بابت حمله به اوکراین موافقت کرده‌اند که شامل ممنوعیت واردات طلا از روسیه و مسدود سازی دارایی‌های بانک “سبربانک” می‌شود.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای با انتقاد از این تحریم‌های جدید گفت: اتحادیه اروپا با این کار خودش را به سمت بن بست سوق می‌دهد.

وی ادامه داد: پیامدهای ناگوار بابت این تحریم‌ها از سوی اتحادیه اروپا بر بسیاری از بخش‌های اقتصاد و امنیت جهانی تاثیر می‌گذارد و این مساله در حال نمایان شدن است.

زاخارووا همچنین به این نکته نیز اشاره کرد که ۲۷ عضو اتحادیه اروپا با هدف تضمین و حمایت از امنیت جهانی غذا کاهش برخی از تحریم‌ها را علیه مسکو پیشنهاد کرده بودند و مسکو امیدوار است که این مساله شرایطی را برای صادرات بدون مانع غلات و کودهای کشاورزی فراهم کند.

این سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین گفت: متاسفانه می‌دانیم که شکاف بزرگی بین تمایلات و خواسته‌های اعلام شده اتحادیه اروپا و آنچه که واقعا می‌خواهند انجام دهند، وجود دارد.

انتهای پیام/

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.